Pár rad, jak pečovat o suchou pleť v zimním období

Pár rad, jak pečovat o suchou pleť v zimním období

Jakmile se v zimě vzduch ochladí, pravděpodobně si všimnete změn na své pleti. 

Jakmile se v zimě vzduch ochladí, pravděpodobně si všimnete změn na své pleti. Sezónní změny teplot a nižší vlhkost vzduchu mohou vyvolat vysušování a zčervenání pleti.
Ti, kdo mají normální, smíšenou nebo mastnou pleť zjistí, že jejich kůže je suší. U těch, kdo mají pleť suchou a citlivou může dojít až k svědění a odlupování kůže.

Suchý zimní vzduch a studený vítr čerpají vlhkost z pokožky a i to, že v zimě trávíme více času ve vytopených místnostech, má za následek její vysoušení. 
Zde vám přinášíme typy, jak udržet vaši pleť dobře hydratovanou a jak zamezit jejímu vysoušení a svědění.
Buďte šetrné. Používejte šetrnější pleťové produkty pro suchou pokožku bez obsahu alkoholu. Zabráníte tak dalšímu vysoušení.
V případě potřeby hydratujte. Obzvláště hydratujte v případě, že pokožka svědí a pálí. Dopřejte si hydrataci hlavně v nočních hodinách, kdy už se nechystáte nikam ven. Použijte hydratační pleťové a tělové masky. Hydratujte suché ruce i nohy hydratačním máslem jako je shea nebo kakaové máslo. Naneste vrstvu a oblékněte bavlněné ponožky nebo rukavice. Nechte působit třeba i celou noc.
Zkraťte dobu koupaní. Dlouhé sprchy a máčení ve vaně zbavují kůži přirozených olejů a tím pokožku vysušují. Zkraťte dobu koupání na maximálně 15 minut.Nekoupejte se v příliš horké vodě. Raději používejte vodu vlažnou. Vím, je to příjemné odpočívání ve vaně plné horké vody, ale horká voda okrádá vaši kůži o vlhkost. Chcete-li si pokožku udržet hydratovanou, neotírejte se do úplného sucha a aplikujte krém nebo máslo na ještě vlhkou kůži..
Používejte mýdlo bez mýdla.  Vyhněte se parfémovaným a deodoračním mýdlům, která jsou tvrdá a vysušují. Zkuste mýdla non - alkalická, která vaši pokožku čistí a zároveň jsou šetrnější. Dále jsou vhodná tučná hydratační mýdla a přírodní oleje.
Nepřehánějte čištění.  Nemyjte si obličej více než dvakrát denně. Je důležité pleť očistit hlavně před spaním, kdy máte na obličeji nejvíce nečistot, bakterií a make up. Ráno obličej omyjte teplou vodou a ihned naneste mastný krém nebo olej s přirozeným ochranným faktorem. Nadměrné mytí odstraňuje z pleti lipidovou vrstvu, což způsobuje její vysoušení.
Důležitá je exfoliace (peeling). Provádějte 1 - 2 týdně jemným exfoliačním produktem. Na trhu dnes máme i peeling pro každodenní používání, my ovšem doporučujeme provádět peeling pouze 2x týdně, aby nedošlo k poškození pleti.Buďte jemná. Používaní peelingů špatným způsobem může vaši pleť na dlouhou dobu poškodit. Když provádíte peeling, ujistěte se, že netřete kůži příliš tvrdě. Zejména máte-li citlivou pleť.  Peeling provádějte krouživými pohyby a na místo síly věnujte čištění trochu více času. Poté opláchněte teplou vodou.

Snižte pokojovou teplotu obzvláště v místnostech, kde se zdržujete nejvíce. Teplý a suchý vzduch také zapříčiní vysychání pleti.  Ujistěte se, že teplota v místnosti není vyšší než 21 °C. Pokud máte doma krb, neseďte dlouho příliš blízko ohně. Je to sice příjemné a cítíte se tak určitě dobře,  ale vaší pleti to rozhodně neprospívá.
Používejte zvlhčovače vzduchu. A to zejména v ložnici. Pokud nemáte zvlhčovač, můžete umístit misku s vodou v blízkosti topení, aby se voda vypařovala do vzduchu. Zabráníte tak vysoušení pleti během spánku v přetopených místnostech.

Vyhněte se vlně. Vlněným svetrům, šálám jiným agresivním materiálům, které kůži odírají a vysušují. Používejte měkčí a více prodyšné tkaniny jako je bavlna nebo kašmír.
Používejte pleťové krémy s uv faktorem a to i když je zataženo.
Vyhněte se popraskaným rtům. Používejte hydratační a ochranné balzámy na rty s uv filtrem, které nanášejte minimálně 30 minut před tím, než půjdete ven do zimy. Zabráníte tak tomu, že vám hydratační složka v pokožce zamrzne, což má za následek její odlupování. To samé platí i pro používání hydratačních pleťových krémů v zimním období.
Pijte hodně vody po celý den. I když vypitá voda nehydratuje přímo vaši pleť, udržuje Vaše vnitřnosti hydratované a pomáhá lépe odstraňovat toxiny z těla, čímž zajistíte správnou funkci kožních buněk.Máte pocit, že se jedná o více než jen suchou pleť?  U nemocech kůže jako je lupénka nebo exém, muže během zimního období dojít k zhoršení projevů těchto nemocí. Možná bude potřeba navštívit dermatologa, aby vám navrhl vhodnou péči během zimního období.
Jezte převážně teplou stravu, abyste během zimních měsíců zůstala zdravá a krásná. Toto období je ideální pro teplé zeleninové polévky plné vitamínů a antioxidantů.

Zdroj: about.com
Autor: Redakce

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram