Parafín prospívá vašemu zdraví a kráse

Parafín prospívá vašemu zdraví a kráse

Parafín se nevyužívá jen při výrobě svíček a vosků

Parafín se nevyužívá jen při výrobě svíček a vosků, či při odlévání kovů, kde slouží jako výplň formy, kam se lije roztavený kov, který ho odpaří a zaujme jeho místo, ale setkáváme se s ním i v kosmetice a lázeňství. Tam se uplatňuje jako léčebný i zkrášlující prostředek.

Parafín je látka původně získávaná při zpracování ropy, vyrábět lze dnes i synteticky. Parafín může být buď měkký, jehož bod tání se pohybuje od 42 °C a s bodem tání nad 65 °C se označuje jako parafin tvrdý. Představit si ho můžeme jako bílý vosk, ze kterého se dělají svíce. Dodává se ve formě, šupin, peciček či destiček. Jak již bylo zmíněno parafín se používá i v kosmetice a lázeňství, a to obohacený o vitamín E a další prospěšné látky, například minerály. Pomáhá ke kráse a má výrazné zdravotní účinky.

Parafínový zábal skvěle prokrvuje pokožku, prohřívá svaly a spolehlivě je uvolní a uleví bolestivým kloubům. Změkčuje rovněž ztvrdlou kůži, aplikuje se i na kůži popraskanou a suchou a pomáhá při odstraňování nepříjemné celulitidy. Parafínové zábaly se používají tedy pro výživu a zjemnění kůže zejména rukou, loktů, ale i kolen či chodidel. Po parafínové kúře je kůže hladká a jemná, bez odumřelých buněk a suchých šupinek. Před zábalem se provádí peeling a teprve poté se ruce ponoří do lázně s teplým parafínem. Ten přilne ihned na pokožku. Ruce se pak zabalí do plastikových a speciálních rukavic a parafín se nechá 20 až 30 minut působit. Poté se lehce sloupne a na pokožku se nanese výživný krém. Parafínový zábal pochválí i naše klouby, zvláště pokud jsou bolavé. Používá se při chorobách pohybového aparátu, chronické revmatoidní artritidě a dalších nemocech kloubů končetin. Během léčebného působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů. Parafínové zábaly jsou proto častou součástí rehabilitační léčby, zejména při onemocnění kloubů rukou. Jde vlastně o lokální termoterapii (léčbu teplem), která se běžně používá také v lázních a rehabilitačních zařízeních. Formou parafínových lázní jí lze aplikovat na celé tělo. Tato léčba působí blahodárně na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. A nejen to, pozitivně stimuluje nervovou soustavu, takže se po nich cítíme uvolněně a odpočatě.

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram