Paris Fashion Week 2014: to nej z módní události měsíce

Paris Fashion Week 2014: to nej z módní události měsíce

Celou akci slavnostně zahájila módní přehlídka Atelieru Versace.

Ve čtvrtek 23. ledna skončil tradiční Paris Haute Couture Week spring/summer 2014, který byl opět plný módních hvězd, ale i novinek a překvapení.
Po velkolepém zahájení Atelieru Versace následovaly vždy elegantní Dior a kontroverzní Chanel. Poté se představili oslavující Giorgo Armani, smyslný Martin Margiela, divoký Valentino nebo tančící Viktor & Rolf.
Celou akci slavnostně zahájila módní přehlídka Atelieru Versace, modelky v čele se současnou tváří značky Lady Gaga předvedly luxusní šaty z lesklého materiálu, které z každé ženy dělají skutečnou bohyni.

Dior pod vedením Rafa Simonse ukázal, že vedle krátkých širokých sukní typických pro tzv. new look si letos oblíbil také dlouhé splývavé šaty s grafickým vzorem doplněné plášti a pelerínami ve stejném stylu.

Giorgo Armani na Paris Fashion Week stejně jako každý rok představil novou kolekci řady Privé, ale hlavně tu oslavoval zahájení svojí výstavy Armani Eccentrico, která bude k vidění v několika velkoměstech po celém světě.

Chanel zvolil poněkud nesourodou kombinaci dlouhých večerních šatů se sportovní obuví, jeho kreativní ředitel Karl Lagerfeld tak dokázal, že ještě umí lecčím překvapit.

Velmi zajímavě pojatou kolekci představil i Martin Margiela. Všechny jeho modelky měly černé masky a šaty z netradičních materiálů, např. z miniaturních korálků nebo topy připomínající tetování.

Modely Viktor & Rolf v jemných růžových a tělových tónech prezentované skutečnými tanečnicemi národního baletu měly vypadat spíše jako druhá kůže než jako oděv, což se návrhářům skutečně do velké míry povedlo.

 

 

Zdroje: fashion.telegraph.co.uk, vogue.co.uk
Autor: Dana Halušková

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram