Paříž nachystala pro muže pořádnou porci módních výstřelků: větrovku z igelitových pytlů na odpadky i pletené kalhoty!

Paříž nachystala pro muže pořádnou porci módních výstřelků: větrovku z igelitových pytlů na odpadky i pletené kalhoty!

Žádný módní diktát už neexistuje a tak se význam slova „móda“ změnil. 

Móda dnes není tím, čím bývala. Žádný módní diktát už neexistuje a tak se význam slova „móda“ změnil. Dnes být „in“ neznamená mít džínsy nebo bundu stejnou, jako 90 % jiných mužů v republice, nebo díky globalizaci pomalu na světě. Právě naopak, musíte se od davu lišit. A proto je nutné zapomenout na klasiku z butiků, ale zaměřit se na extravagantní módní kolekce od prestižích návrhářů a právě u nich hledat inspiraci. Nemusíte ale za jejich oblečení vynakládat částky, za které byste si pořídili auto nebo zaplatili roční nájem svého bytu. Někdy se stačí jen dobře koukat a zkusit podobně nastylizovat to, co už doma máte. I když i udělat si radost některým z módních kousků, proč ne!

Připravil jsem si pro vás zajímavou inspiraci z extravagantních pánských kolekcí, které byly představeny v Paříži a jsou módou určenou pro podzim a zimu 2012/2013. U většiny návrhářů, kteří se v Paříži prezentovali, byste našli řadu extravagantních kousků vymykajících se denní antimódní šedi. Nakonec jsem ale vybral osm, u kterých si myslím, že celá jejich kolekce je jiná, extravagantní a vymykající se standardu. Pro některé z nich je tento přístup pravidlem, jiní prostě pro jednou zkusili jít na to jinak.

Šokující kolekce pro muže z Paříže! Extravagance módní pánské kolekce Comme des Garcons spočívá především v nepřehlédnutelném historizujícím stylu. Modelové vypadají jako chudí francouzští básníci 18. století. Kolekce se ani nepokouší antik prvky zmodernizovat. Prostě je tam pálí jak jsou a ještě je prokládá pro na dnešní dobu zženštilými prvky a vzory. Růže jako potisk přece na pánské oblečení nepatří, prostě úžasné! Do toho všeho se přimíchávají punkové účesy v kombinaci s typickým francouzským kloboukem. Je to mix pro odvážné! Módní návrhář Damir Doma přidává pánské siluetě ležérnost a objem. Žádné vypasované kalhoty a přesně padnoucí sáčka. Vše je volné, pohodlné a nepřehlédnutelné. Je to oblečení moderních Vikingů! Kožešinové vesty, dlouhé úpletové kabáty, casual obleky širokého střihu a nepřehlédnutelných vzorů. Vše je dokonale sladěné. Sako ladí s kalhotami i taškou. Muži oblékají peleríny a na krk si věší etno korále. Nebojí se pletených kamaší ani maxi svetrů na knoflíky. Přes košile nosí výrazné pásky a zkrácené kalhoty odhalují kotníky s ponožkami z hrubé pleteniny. Damir Doma vás nenechá trpět zimou! Vrstvené oblečení z hrubých tkanin je pro zimu ideální. Začněte tím, že si do nosu vrazíte vrazíte velký kroužek a do uší nastrčte náušnice. To už jste napůl připraven na styl Givenchy.

Pokud jste si užili předrevoluční „hvězdnou“ mánii a doposud k ní pociťujete zášť, teď to rychle vytěsněte. Protože pěticípé hvězdy ke stylu podzimního a zimního GIvenchy 2012/2013 budou neodmyslitelně patřit. Zdobí košile svetry i pánské sukně. Objevují se našité v kontrastních barvách, i jako drobnější ozdobné krystaly. Doplňují je pruhy v různých šířkách a omezené barevnosti. Givenchy neuznává sukni jako výsostnou záležitost dámského šatníku. Na muže ji obléká ale s citem pro mužnost. V žádném případě nepůsobí zženštile a nevkusně. K sukním oblékněte hrubé kamaše a kotníkové workerky. Když máš ideál v Yettim, tak si rozhodně obleč něco z kolekce Henrik Vibskov. Člověk chvíli přemýšlí, zdali je někdo, kdo se takto odváží obléct. A pak vidíte návrháře Vibskova a pochopíte. Ano, je! Kolekce pracuje s výtvarnou stránkou materiálu, barev i střihu. Každý outfit je dokonalou kompozicí, do které navíc jako čtvrtý rozměr přidává návrhář svobodu: svobodu pohybu, vyjadřování i stylu. Designéři studia Issey Miyake jsou pověstní hrou s materiály. Tentokrát na muže upletli. Jenomže nejen svetry či pulovry, ale také a především kalhoty. Nejsou to žádné obtáhlé kamaše ale střihově tepláky připomínající širší kalhoty zúžené u kotníků do manžety. Někdy jsou kratší, jindy delší. Jiný pletený model kalhot nabývá takovou šířku, že připomíná kalhotovou sukni.

A dokonce se v kolekci objevil i pánský pletený overal. Také další modely kalhot připomínají teplákovky, i když zrovna pletené nejsou. A k nim u Issey Miyalke klidně obléknou sako! Ale proč ne! Pohodlí nade vše! Jean Paul Gaultier se opět předvedl jako mistr kombinace. Jako zkušený módní barman přišel s novými kombinacemi. Mnohdy vypadají Gaultierovi kreace, jako byste prohrábli v šatníku svého táty i dědy současně a zkombinovali to s tím, co máte ve své skříni do dokonalých fashion kompozic. Chce to jen odvahu zkoušet. XXL bavlněnou vestu od tepláků obléct na koženou bundu, k fraku si natáhnout vybledlé džínsy nebo si pod sako obléct řvavě oranžovou mikinu s kapucí, kterou vytáhnete ven na límec. Gaultier je jako učebnice stylu. Značka Marson Margiela bortí svojí kolekcí mýtus o eleganci. Vždyť do smokingu obleče obyčejné černé tričko a smokingové kalhoty převáže na šňůrku, nebo pod elegantní oblek s vestou a sakem oblékne tlustý rolák. To by bylo stále ještě málo. Pak totiž spatříte anorak s pytlů na odpadky, se stahovacími igelitovými šňůrkami i potiskem. Z igelitu je také bundokošile. Ale proč se nad tím pozastavovat, když další model s bundou z umělé kožešiny je přece také z plastu! Jen má jinou formu, ale PET-kdy viděla tato kožešina stejně, jako pytlová větrovka. Margiela k saku navlékl latexové kalhoty v širokém střihu, pánům strčil do ruky kožešinové kabely a baloňák ušil z igelitu. Extravagantní kolekce působí mužně a eko-friendly, takže máte něco proti?

 

Zdroj obrázků: kolekce návrhářů, Style.com, Google.com, internet

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram