Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Zdroj: Pexels

Hydratací k vráskám

Stejně jako u žen, pleť je odlišná u každého jednotlivce pánského pohlaví. Záleží na okolním prostředí, ve kterém se daný jedinec pohybuje, a také ji ovlivňuje genetická vybavenost. Některé studie však ukazují, že se pleť může lišit i v rámci pohlaví. Pánská pleť je náchylná na mastnotu a má tendenci vytvářet vyšší množství mazu a oleje. Při každodenní péči o pleť by tak muži měli dbát především na používání čistících produktů a kvalitních toniků. Ideální jsou pro muže například citrusové toniky nebo gely s příměsí tea tree oleje, který pleť zdravě vyčistí. Ne pánové, mýdlová voda opravdu nestačí!

Večerní očista

Ačkoli se pánská pleť spíše mastí, přesto však není žádoucí nechat ji naprosto vysušenou, protože o to náchylnější je pak pleť na tvorbu vrásek. Lehká hydratační maska nebo mast pro každodenní použití by tak neměla být příliš hydratační, přesto by měla mít zvláčňující účinek. Tento přípravek by měli pánové používat především večer, aby se přípravek dokázal vstřebat hloubkově.

Zdroj: Pexels

Před holením

Co je velmi důležité je péče o pleť v oblasti vousů a kníru. V tom se opravdu pánská pleť liší od té dámské. Muži jsou velmi náchylní na podráždění v této oblasti, které bývá velmi nepříjemné. Klíčem k úspěchu je péče před holením i po holení. Před holením by měla být oblast dobře hydratovaná. Vousy by dokonce měly být navlhčené, aby byly vláčnější a flexibilnější. Na ně byste měli použít přípavek, na který jste zvyklí. Spíše než pěna se ale v současnosti používají gely, které je ideální nechat několik minut působit, abyste se vyhnuli zarudnutí či podráždění.

Po holení

Hydrataci pleti byste měli zachovat i po oholení. Není žádoucí proto používat například přípravky po holení s alkoholem nebo extermně parfemované přípravky, které citlivou pleť naopak vysušují a dráždí. Tyto přípravky se sice v minulosti hojně používali, kvůli desinfekčním účinkům. V dnešní době to však už není tak žádoucí, protože holicí nástroje nabývají mnohem vyšší kvality. Naopak by přípravky měly obsahovat ideálně vitamíny E a C, který mají blahodárný účinek na každou pleť.

Zdroj: Pexels

Sluneční nepřítel

V nesposlední řadě je nutno říci, že pánská pleť stárne sice pomaleji, spíše než na věk ale reaguje na poškození způsobené slunečním zářením. To vytváří na pleti hnědé skvrnky, které pak postupně propadají a vytváří zdánlivé vrásky. Proto je důležitá péče především v letním období, kdy by měli pánové používat denně pleťové přípravky s UV filtrem i opalovací krémy s minimálním faktorem 30.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram