Pečujte o sebe s barvou roku 2024, říká PANTONE s odstínem Peach Fuzz

Pečujte o sebe s barvou roku 2024, říká PANTONE s odstínem Peach Fuzz

Sametově jemný broskvový tón, jehož všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i duši a zachycuje naši touhu pečovat o sebe i ostatní, to je Peach Fuzz, odstín, který bude vládnout nadcházejícímu roku.

„Při hledání odstínu, který odráží naši vrozenou touhu po blízkosti a spojení, jsme zvolili barvu vyzařující teplo a moderní eleganci. Odstín, který rezonuje se soucitem, nabízí objetí a bez námahy spojuje mladistvé s nadčasovým,“ říká o novém odstínu výkonná ředitelka Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman.

Jak se svět neustále vyvíjí, i společnost Pantone znovu zachytila podstatu lidského kolektivního ducha ve své barvě roku 2024, kterou je „Peach Fuzz“. Tento teplý, uklidňující odstín vyzařuje pocit optimismu a útěchy, odráží naši touhu po emocionální výživě a návratu k jednoduchosti. Je to barva, která se snadno kombinuje a dodává jakékoli paletě jemný, harmonizující tón. 

Jsou to čtyři roky, co společnost Pantone přidala do své řady barevných trendů barvu inspirovanou broskví. Living Coral z roku 2019 byl mnohem jasnější a bohatší odstín. Peach Fuzz pro 2024 je jemnou směsí růžových a oranžových tónů, které vytváří jemnou a pečující kombinaci. 

Peach Fuzz je ideální i pro interiéry, které hledají útulnou a přívětivou atmosféru. „V době zmatku v mnoha aspektech našich životů naše potřeba péče, empatie a soucitu stále sílí, stejně jako naše představy o mírumilovnější budoucnosti. Připomínáme, že životně důležitou součástí plnohodnotného života je mít dobré zdraví, vytrvalost a sílu užívat si ho. Ve světě, který často klade důraz na produktivitu a vnější úspěchy, je zásadní, abychom si uvědomili důležitost podpory našeho vnitřního já,“ říká Leatrice Eiseman za společnost Pantone, která tím dopřává určitý balzám na konfliktní dobu, ve které žijeme. Právě to byl hlavní důvod, proč se Pantone Color Institute rozhodl pro barvu, která vyvolává pocit pospolitosti a spojení.

se svolením Pantone Color Institute

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram