Perfektně sedící a ručně šité české prádlo Corpus Lingerie jako základ šatníku

Perfektně sedící a ručně šité české prádlo Corpus Lingerie jako základ šatníku

Spodní prádlo, které nezavírá oči před ničivým kolosem módního průmyslu, a navíc se v něm každá žena bude cítit skvěle. To je Corpus Lingerie vyráběné ručně, za férových podmínek v Brněnských dílnách. Poznejte jejich příběh.

foto: se svolením značky Corpus Lingerie

Která žena by se nechtěla ve spodním prádle cítit pohodlně a krásně? Tento pocit nejen ženám poskytují kousky od české značky Corpus, která kromě zřejmého přání opečovávat pokožku zákazníků hebkým prádlem z bambusu, chce také dodávat odvahu, aby se každý cítil ve svém těle dobře a přijímal ho se všemi jeho odlišnostmi.

„Střihy navrhujeme tak, aby seděly širokému spektru postav a velikostí. Naše tělo je náš domov a starat se o něj můžeme už při výběru něčeho tak každodenního, jako je kvalitní spodní prádlo. A tak spolu s respektem k přírodě i lidem dopřáváme našim zákazníkům nový zážitek. „Korpus“, jako pevný základ šatníku a stavební kámen našeho sebevědomí,” dodává ke značce jedna ze zakladatelek Anna Bolha.

Materiál je klíčový

Pro Corpus je důležité hlavně pohodlí zákazníků a udržitelnost, proto pro své kousky zvolily materiál z bambusu, který je přírodní, roste velmi rychle, pomáhá proti erozi půdy a zadržuje vodu v krajině. Další výhodou je, že díky své odolnosti vydrží bambusové oblečení velmi dlouho, je vysoce prodyšné, hypoalergenní a odvádí pot dvakrát rychleji než bavlna. Corpus si navíc bambusovou viskózu dováží a až v Brně z něj tvoří vlákna, která následně pletou a barví pro své nadčasové kousky.

Udržitelnost jako základ značky Corpus Lingerie

„Zákazník koupí našeho prádla podporuje lokální výrobu. Produkty necestují přes půlku světa a nevznikají na velké průmyslové lince za nelidských podmínek. Šijí je české švadlenky – poctivě, ručně a za svou práci dostávají férovou odměnu,” komentuje výrobu druhá ze zakladatelek Alžběta Žáková.

Dalším aspektem udržitelnosti značky je znovu využití odstřižků a odpadů vzniklých při výrobě. Tvoří z nich jednak devadesátkový hit scrunchies – příjemné gumičky do vlasů v nadčasových barvách a také kalhotky Thong Briefs - u kterých se spotřebovávají odstřižky z šití Ame Yoga topů a Ami Active podprsenek. Všimnout si toho můžete na zadním díle sešitém ze dvou kusů látky.

foto: se svolením značky Corpus Lingerie

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram