Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

zdoj: se svolením - Salón Petry Měchurové

Známe to všechny. V létě je naše „koruna krásy“ vystavována mnoha nástrahám.

UV faktor

Stejně jako bychom měly chránit před sluncem a jeho škodlivým UV zářením naše tělo a pleť, také vlasy potřebují řádnou ochranu. „UV záření negativně ovlivňuje kvalitu našich vlasů. Vlas se vysušuje, slábne a je lámavější, protože mu UV záření narušuje vlasový protein. UV záření může mít vliv na stálost barvy, pohlcuje žluté odlesky, do vlasu se dostane šedivý „fialový“ odlesk, proto vlasy blondýnky mohou po návratu z dovolené působit „vyšisovaněji“. Bez správné ochrany sluníčko může vlasové vazby popálit a vlasy se mohou začít lámat,“ říká Petra Měchurová

Nabízí se tedy otázka, jak vlasy před UV zářením ochráníme. „Zatímco chránit pokožku je naprosto běžné, tak na UV ochranu vlasů často zapomínáme. Správná letní péče vlasy nejen chrání, ale i čistí a hydratuje. Podstatnou roli v letní péči o vlasy hraje důležitá, i když možná triviální, rada, jak vlasy nejlépe chránit před účinky záření slunečních paprsků – nosit pokrývku hlavy. Je to v podstatě ta nejúčinnější a nejdostupnější zbraň proti ostrým slunečním paprskům. Nezapomínejte na ni, vyplatí se to! Samozřejmě nesmíme zapomínat na šampón, regeneraci a ochranný sprej s UV filtry,“ dodává.

Čas na péči

Nejen v létě, ale celoročně bychom si měly najít čas na správnou a důkladnou péči o vlasy. Základem je podle Petry Měchurové kvalitní vlasová kosmetika a pravidelné návštěvy u kadeřníka. „Pokud o vlasy dlouhodobě pečujeme, pravidelně navštěvujeme kadeřníka, jenž se o ně stará a dává jim, co potřebují, jsou odolné, a proto se nemusíme bát jednorázového slunění, které by vlasy nějak extrémně narušilo.“

Chlor a sůl jako strašáci

Koupání v bazénu a moři je příjemnou součástí každého léta či dovolené. Naše vlasy si to ale zdaleka neužívají tak jako my. „Slaná voda v kombinaci se sluníčkem může vést k dehydrataci vlasů, které mohou vypadat suché a bez lesku. Chlor ale také odstraňuje z vlasů lipidy a vlas pak ztrácí svoji pružnost, lesk a je více náchylný k poškození,“ upozorňuje Petra Měchurová.

Proto bychom se o vlasy měly řádně starat jak před koupáním, tak po něm. Zapátrat musíme hlavně v letním sortimentu, který se na rizikové faktory v létě zaměřuje. „Každá kvalitní značka vlasové kosmetiky nabízí ve svém sortimentu mimo jiné přípravky „sluneční řady“, tedy ty, které obsahují potřebný ochranný filtr. Jsou to šampony, které umí z vlasů účinně, rychle a jemně odstranit zbytky soli z mořské vody, nebo částečky chloru z bazénové vody. Správná kosmetika o vlasy pečuje a vyživuje je. Podstatné je nepoužívat pro péči o vlasy pouze šampón, ale doplnit ho dalšími přípravky, které vlas regenerují a dopují ho chybějícími látkami. Mezi náš oblíbený letní sortiment patří například sluneční řada Soleil od Kérastase, kromě ochrany před sluncem vám vlasy i rozzáří. Vyplatí se nezapomínat ani na péči po slunění – kondicionéry pro snadné rozčesávání, které snižují riziko poškození vlasů a zároveň mu dodají potřebnou výživu. Nezapomínejte ani na masky s velkou vyživující a regenerační schopností. Vhodné je také používat přes den různé vlasové spreje nebo séra ze sluneční řady.“


zdoj: se svolením - Salón Petry Měchurové

Na tepelné úpravy zapomeňte

Fény, žehličky nebo kulmy. Alespoň na pár dní od nich dejte vlasům pohov. Pokud se ale přece jen v létě neobejdeme bez tepelného stylingu, musíme brát na vědomí řadu pravidel. „Nezapomínejte vlasy chránit kvalitními přípravky pro tepelný styling. Tyto přípravky brání poškozování vlasů, a některé z nich dokonce navíc vlasy hydratují, vyživují a posilují. Před dovolenou našim klientům doporučujeme hloubkovou vlasovou regeneraci pomocí parního přístroje Micromist. Ten otevře vlas, molekuly regenerace se rozpadnou na malé částečky, které se lépe uchytí ve vlasech a hloubkově ho vyživí. V našem salonu také nabízíme střih horkými nůžkami. Horké nůžky zacelí roztřepené konečky a více posílí vlasy. Jedním střihem budou působit pevné, přirozeně hydratované a pečující látky zůstanou ve vlasech déle,“ radí Petra Měchurová.

V létě se dá ale hravě obejít i například bez kulmy. Trendy jsou ledabylé plážové vlny, které si vytvoříte hravě samy. „Pokud máte lehce zvlněné vlasy a chcete plážové vlny, stačí nanést slaný sprej do mokrých vlasů, lehce prameny pomačkat a nechat uschnout. V případě, že máte vlasy rovné jako hřebíky, pouhé nastříkání spreje nepostačí. Doporučujeme vlasy nastříkat slaným sprejem a použít třeba pěnové natáčky. Některé ženy si poradí i se šňůrou od županu, inspirací na Instagramu je opravdu mnoho,“ uzavírá Petra. 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram