Plavky návrhářských es září neony, prosvítají zpod háčkované krajky i okouzlují trendy potisky a střihy!

Plavky návrhářských es září neony, prosvítají zpod háčkované krajky i okouzlují trendy potisky a střihy!

Klíčové plavkové trendy pro letošní léto 2012 jsme vám již představili.

Ochutnejte plavky v retro stylu Yves Saint Laurent: kalhotky jsou skutečně pompézní! Budete mít letos konečně odvahu na módní plavkový retrostřih s kalhotkami s vysokým pasem a nízkým krojením nohavičky. Strach vás projde ve chvíli, kdy spatříte retro plavky, bikiny z kolekce Yves Saint Laurent.

Jednoduchou bandážovou podprsenku plavek v minimalistickém střihovém provedení, doplňují vysoké kalhotky se zlatými knoflíčky našitými ve dvouřade. Druhé plavky Yves Saint Laurent, které se také honosí retro vzhledem, mají pro méně odvážné standardně krojené nohavičky. Plavky jsou spíše historizující, než retro a připomínají spodní prádlo lehkých děv. Což vás ale určitě neodřadí, protože nabíraný efekt i červenočerné zdobení na bílém základu dělají z plavek skvostný model. Vyměňte staré plavky za nové. Nabídněte model plavek, který už nenosíte na webu Módní bazar a vyberte si nové! 

Čtěte více o plavkách

Pořiďte si plavky se zvířecími potisky od Dolce&Gabbana nebo Michael Kors! Na plavky letos patří zvířecí potisky a to i v netradičních barvách. Dominico Dolce a Stefano Gabbana propadli leopardí mánii a v jejich bikinkách, ale i retro plavkách, budete vypadat jako kočičí šelma. Značka již tradičně dotáhne vše k dokonalosti a a tak si můžete pořídit také leopardí jednodílné plavky nebo šifonové kaftanové šaty s leopardím potiskem. Pokud ale máte raději jiné zvíře, co se tak proměnit v zebru? Elegantní černobílý zebří vzor „ ukradl“ pro své plavky přírodě Michael Kors. Značka nabízí hned dva střihy zebřích plavek: sporé bikinky a jednodílné plavky s tílkovým střihem staženým do jednoho zádového pruhu. Prodáváte ve svém obchodě nebo butiku plavky a plážovou módu.

Ofačujte se módními pruhy Hervé Léger nebo provokujte s plavkami Agent Provocateur! V hlavní roli pruhy ? to je jeden z letošních klíčových plavkových trendů. Plavky mohou být z pruhů sešité celé, nebo může pruh tvořit hlavní linii či motiv plavek. Vše lze aplikovat na dvojdílné bikiny i jednodílné plavky . Typickým příkladem plavek z pruhů jdou meruňkové plavky značky Hervé Léger. Avšak tímto modelem plavek značka neskončila. Hlavní roli pruhy hrají také na žlutých bandážových bikinách nebo jako nenápadná bandáž tvoří další model jednodílných plavek v módní aqua barvě. Vrcholním „ plavkovým dílem“ pak jsou černé bandážové bikiny, kde u kalhotek možná při oblékání díky složitosti střihu zazápásíte s kalhotkami plavek.

Kterou další světovou značku produkující plavky postihla pruhománie? Zcele nepřekvapivě Agent Provocateur. Tato značka je známá svým šokujícím a extravagantním designem nejen u plavek, ale také u spodního prádla. Tentokrát nabízí bikiny i celé plavky z pruhů, kde černá osnova z pruhů výrazně kontrastuje s valérami červené na výplních osnovy plavek. Pruhy v šňůrový design pak značka Agent Provocateur proměnila na dalších dvou modelech plavek: na celočerných šňůrových bikinách a jednodílných plavkách. Propadněte letní romantice: oblečete si plavky s volánky, mašlemi, puntíky, kytičkami nebo háčkované! Romantické plavky k letošnímu létu patří a prvků, které jim dodají romantiku přinesli návrháři hned několik. Patří sem ozdobné obloučkové lemy, volánky, háčkovaná krajka nebo květinové či puntíkovými potisky.

Značka Miu Miu, levnější odnož mateřské značky Prada, ozdobila červené romantické plavky obloučkovým lemem a k němu přidala také bílou mašli na prsa. Romantické vzory v podobě puntíků na své plavky umístila značka Dolce&Gabbana, ale například také značka Zimmermann, která navíc k jemnému květinovému motivu přidala také rozevláté volánky. Módní háčkovaný romantický materiál na svých plavkách použilo také mnoho značek, mezi nejúchvatnější modely však patří černé háčkované plavky značky Lisa Maree v jednodílném i dvoudílném provedení. Letní digitální potisky dělají z letošních plavek umělecká díla. Celopotištěné plavky zajímavými potisky, které mohou být abstraktní, nebo třeba na mohou na vaší hrudi předvést některé klasické malířské umělecké dílo, nejsou ničím novým pro značku Emilio Pucci. Ta je známá hrou s geometrickými vzory a multibarevností a její potisky často připomíná to, co můžeme vidět v dětském kaleidoskopu. Celopastelové potisky pavek, nebo pastely v kontrastu s černou, rozhodně nelze na plavkách přehlédnout. Plavky letos rozzáří také neonové prvky – Matthew Williamson se nebál ozdobit je šňůrkami do bot! Anglický návrhář Matthew Williamson je specialista na potisky a také netradiční kombinace. Takže i tentokrát své černobílé plavky s leopardím vzorem doplnil hned třemi neonovými odstíny, které aplikoval na módní pruhy. Dokázal tak skloubit hned několik plavkových trendů v jede a vytvořit tak ultramoderní plavky pro letošní léto. S neonovými prvky plavek se Matthew Williamson vyhrál také na dalších bikinách.

Plavky prostě orámoval řvavě zelenými šňůrkami, jaké se v 80. letech s oblibou nosily v „čínách“ ? dnes konečně známých pod svým pravým jménem: v converskách. Neony však okouzlily i další návrháře a tak například neonově růžovou můžeme vidět v sportovně laděných plavkách Michael Kors.

 

Zdroj obrázků: Net-a-porter.com, plavky světových designérů a značek

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram