Podívejte se, jaké byly úterní přehlídky Haute Couture Fall 2013!

Podívejte se, jaké byly úterní přehlídky Haute Couture Fall 2013!

Úterý Haute Couture Fall 2013 přineslo fantastickou podívanou

Chanel – Chladný dotyk budoucnosti od Karla Lagerfelda! Atmosféra ruin velkoměsta, která dýchá minimalismem budoucnosti propojeným s duchem futurismu, to vše se podařilo na přehlídce nové módní vize Karla Lagerfelda. Její impozantnost podtrhla hra s geometrií i tóny zelené, šedé a modré, protkané stříbrnými vlákny. Šatům vládla pompéznost a okázalost, čemuž odpovídal také výběr materiálů, jako je šifon, tyl a organza. Nadčasovost byla dodána širokými pásky, které vytvarovaly pas i boky, řadou prstenů z různých kovů a klobouky hranatého tvaru, jen odkázaly právě k trendy geometrii. Ulyana Sergeenko – gotika s romantickými prvky na ruský způsob! Tvorba Ulyany Sergeenko se těší stále větší oblibě.

Inspirací její nové kolekce se staly tradiční ruské pohádky, které jí v dětství vyprávěla babička. Nebyl to ale jediný inspirativní zdroj pro návrhářčinu tvorbu, při pohledu na většinu modelů se lehce přeneseme do období gotiky s prvky romantiky. Návrhářka jako základní barvy pro svou kolekci zvolila kombinaci bílé a černé. Jen výjimečně na molu zazářily výrazně červené odstíny. Přehlídku ovládly šaty s balónovými rukávy, které splývaly až na zem. Rafinovanost modelům dodaly krajkové límce zdůrazňující ženskou šíji.

Armani Privé – lesk a sláva Hollywoodu v symfonii nude tónů! Romantika, jemnost, půvab, elegance a tělové odstíny nás přenáší do minulého století, počátků zlaté éry Hollywoodu. Tóny béžové, světle růžové a bílé kopírují barvu kůže a přirozeně podtrhují půvab nositelky. Splývavým materiálům, promyšleným krajkovým aplikacím a výšivkám z perel odolá málokterá žena. Poprsí je často „zakryto“ průhlednou látkou nebo krajkou, přičemž tato rafinovaná nahota posouvá kolekci na ještě vyšší úroveň a říká stop vulgárnímu odhalování. Hedvábné kalhoty, mírně rozšířené sukně, třpyt komponentů a načechrané kožichy jsou jako stvořené pro filmovou hvězdu! 

Alexandre Vauthier – ženy jako městské bohyně v zajetí asymetrie! Alexandreovy kreace byly jednoduše sexy. Top pod blejzr? Naprostá zbytečnost! Odhalené nohy a krátké sukně? Povinnost! Hra s délkou vévodí celé kolekci. Žena je vnímána jako bohémka, novodobá bohyně, jejíž srdce bije v rytmu velkoměsta, a dokáže využít všech ženských zbraní. Vauthier si hraje s asymetričností, pracuje s hedvábím, kůží a krystaly Swarovski. Volba barev je stejně tak nekonvenční jako celá kolekce. Prim hraje černá, ale jemnost dodává světle růžová. Jedinečnost zdůrazňuje chladný jiskřivý odstín modré. Business look mění svou tvář. Prvky rebélie získává díky bundám v motorkářském stylu. Serióznost jde stranou.

Bouchra Jarrar – chic pařížská elegance! Francouzská návrhářka Bouchra Jarrar se soustředí na eleganci, komfort a preciznost. Střihy blejzrů jsou inspirovány mužským perfekcionalizmem a ženskou smyslností. Její vize módy vychází ze znalostí materiálů a reálných ženských proporcí. Uvědomuje si, že ženy zbožňují kalhoty a právě jim se dostalo největší pozornosti. Končí těsně nad kotníky, sahají až do pasu a na bocích je zdobí pásek z drobných stříbrných řetízků. Rovné kalhoty zpravidla doplňuje splývavá vesta ve světlém provedení odhalující hrudník, nebo vesta z kůže v bílé či černé variantě s mnoha zipy. Jasně převládají maxi délky, hluboké výstřihy ve tvaru písmena V a dojem nespoutanosti. V celé kolekci je dominantní černá a bílá. Jemnost vnesla pudrová růžová a barva slonové kosti. 

 

Zdroj obrázků: Style.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram