Podzimní a zimní MOMENTy módní návrhářky Vlaďky Kouřilové

Podzimní a zimní MOMENTy módní návrhářky Vlaďky Kouřilové

Už od malička milovala šití, ten tvůrčí proces, kdy jí něco vznikalo pod rukama. K šití se pak s malými pauzami vracela celý svůj život, až vznikl MOMENT. K jeho vzniku ale Vlaďku Kouřilovou neinspirovala jenom její potřeba tvorby a ruční práce, ale především potřeba dát ženám skvěle padnoucí, nadčasové a kvalitní šaty a oblečení vůbec, které je podpoří na každém kroku a dodá větší pocit sebejistoty. MOMENT se tak stal především symbolem odvahy a víry v sebe sama

V dubnu letošního roku představila kolekci jaro/léto a sklidila velký úspěch. Nyní představuje další kolekci, která v mnohém vychází z lichotivých střihů jarní kolekce, ale je doplněna o další střihy, materiály, vzory a také pletené doplňky či šperky. Velkou novinkou je také pražský showroom ve značky MOMENT, kam si modely můžete přijít vyzkoušet. Nachází se v prostorách WorkLounge Smíchov. 

„U některých střihů jsem udělala jen lehké úpravy, ale jsou tu samozřejmě i modely, které jsou v podstatě nové, ale určitě inspirované původními šaty – jako např. šaty Kristyn, u kterých je výraznější změna v detailu zavinování, což je prvek, který se prolíná celými kolekcemi hodně významně,“ vysvětluje módní návrhářka, která je zároveň i lifestyle & byznys koučkou. Dodává také, že aktuální kolekce má jednu velkou novinku. „Co je asi největší změnou, je to, že z některých střihů šatů vznikly halenky, aby MOMENT měl možnost nabídnout i větší prostor pro kombinování oblečení s běžným capsulovým šatníkem, který každá žena má.“ 

Alfou a omegou značky MOMENT jsou jedinečné materiály. Nejzákladnější materiály, s kterými Vlaďka Kouřilová pracuje je organický bavlněný popelín v prémiové kvalitě. Druhý nejzásadnější materiál je EcoVero Lenzing viskóza, která se vyrábí ekologicky a jejímž základem je přírodní vlákno ze dřeva. Vekou novinkou je bavlněná džínovina a zimní kousky z deadstock materiálů. Jak Vlaďka sama s úsměvem říká, hledání materiálů je její každodenní chléb. 

Kromě nových střihů má MOMENT v nové podzimní a zimní kolekci také  nové doplňky. „Pletené doplňky a věci je moje velká touha. Ale protože mi v tomto ohledu pomáhá zatím jen moje babička a nemám jinou pletařku krom nás dvou, tak máme zatím jen pletené doplňky jako čepice a šátky, které děláme ze 100% vlny nebo merino vlny, občas kombinované s mohérem a hedvábím,“ svěřila Vlaďka, pro kterou jsou prý ruční práce jako pletení či háčkování uklidňujícím rituálem na konci každého náročného dne. 

zdroj: se svolením MOMENT

A aby novinek nebylo málo, tak se MOMENT spojil s českou rodinnou firmou z Jizerských hor a společně tvoří i kolekci šperků. „Šperky jsem si k sobě asi tak nějak přivolala. Pořád jsem hledala a pořád to nějak nebylo ono. Bylo pro mě důležité držet se toho, že to bude ruční práce a bude to mít nějaký příběh. Tato firma vyrábí šperky z křišťálových komponentů a z chirurgické oceli přímo v Křišťálovém údolí. Takže máme šperky, které jsou hypoalergenní a skvěle tak zapadají do našeho konceptu.“

zdroj: se svolením MOMENT

MOMENT také spolupracuje se sociální organizací DobroDílo. Na www.momentshop.cz můžete zakoupit aromaterapeutické svíčky, které vyrobeny právě v této organizaci ze směsi 100% přírodních esenciálních olejů a ze 100% přírodního sójového vosku. „Já jsem DobroDílu nablízko už dlouho. Vím, jak to tam funguje, vím, jací tam pracují lidé a jak je pro ně důležité, aby měli práci a mohli se zařadit do normálního života. Proto mi přijde, že to je skoro moje povinnost pomoci tam, kde můžu. Dává mi to smysl. Mám možnost tak nabídnout další sortiment, který je kvalitní a z přírodních materiálů a zároveň můžu podpořit lidi, kteří možná neměli v životě takové štěstí a dát jim práci, která je baví,“ popisuje spolupráci Vlaďka Kouřilová, která má nejen velký talent, ale také dobré srdce. 

Srdce a dobrá energie jsou také zásadním stavebním kamenem pro vznik kolekcí MOMENT. „Podstata mojí filozofie je ruční práce. Je pro mě nesmírně důležité vědět, kdo moje věci vyrábí a čí ty ruce jsou. Vnímám, že to dost úzce souvisí s tím, jak se pak v daném oblečení, šperku nebo čemkoli jiném budete cítit a jakou vám to předá energii. A já chci předávat pozitivní energii. Proto si k sobě vybírám také lidi, kteří mají k ruční tvorbě vztah a dělají tu práci s láskou.

“ Módní návrhářka zároveň dodává, že ne vždy je jednoduché tvořit tu opravdovou, kvalitní a udržitelnou módu. 

Vlaďčinou největší inspirací je každodenní shon, který ženy mají. Ona sama ví, že potřebuje mít jistotu, že jsou její šaty praktické, pohodlné, funkční a variabilní, ale i přesto, že nejsou tuctové a mají šmrnc a můžete si je vzít na vícero příležitostí. Druhou největší inspirací je samozřejmě ženské tělo. K tomu módní návrhářka, přistupuje s velkým respektem a je pro ni důležité tvořit šaty tak, aby se v nich cítila dobře žena v jakékoli velikosti, a aby střihy lichotily ženským křivkám, případně schovaly to, co má být skryto a zbytečně nepoutaly pozornost tam, kam nechceme. 

Novou kolekci a showroom ve WorkLounge Smíchov pokřtily Ljuba Krbová, Regina Řandová, Štěpánka Duchková, Libuška Rohlíčková, Lucie Smatanová, Maruška Křížová, Kristýna Janáčková a Bára Fišerová. Kromě nových střihů a materiálů si přítomné dámy také vyzkoušely ruční práce jako pletení či háčkování.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram