Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Luxus ve viktoriánském paláci

Přehlídka značky Burberry se konala ve skvostném paláci Olympia v Kensingtonu v Londýně. Krásné pompézní molo obklopovalo díky své délce jeviště, na kterém stálo velké piano. Za toto piano usedla před začátkem přehlídky známá britská pianistka, která svou hudbou doprovázela celou přehlídku.

 

Kolekce návrháře Riccarda Tisciho byla laděna velmi proměnlivě. Chvílemi se v kolekci objevily extravagantní kousky, která byly zaměřené na objem a honosnost, chvílemi zase promluvilo téma číslo jedna v britské módní komunitě - udržitelnost, a to například ve formě vest, které byly vytvořeny recyklací materiálu, konkrétně dvou košil sešitých dohromady. Chvílemi kolekce svítila luxusem a snažila se odhalit svou krásu a být sexy, chvílemi se naopak ponořila do ponuré nálady podzimu.

Zmatek, který dává smysl

Návrhář a kreativní ředitel Riccardo Tisci řekl veřejnosti, že se v přehlídce snažil vyhovět každému. Všem generacím, stylům i kulturám. Módní kritici však v kolekci vidí i něco jiného, možná hlubší message, kterou značka říká světu. V předešlých měsících totiž značku zasáhla spousta událostí. Těmi nejvýznamnějšími byly protesty v Hong Kongu, kdy značce klesly tržby o více než polovinu, pak přišel coronavirus, který uzavřel nejen dodavatele, ale také exportní příležitosti pro značku, která je v Číně velmi populární. A nakonec - Brexit.

Inspirace v indiánech

Právě kvůli těmto událostem se snaží značka i sám návrhář orientovat na další styly, a v této kolekci se zaměřil na indiány. Tento vliv byl zobrazen například v hojném užívání kostkovaných vzorů spojených s pro Burberry typickým plédem. Kolekce pro muže zase nešetřila "street" stylem, ale i zde se našlo několik zajímavých barevných kombinací, a především pak velmi hezká pánská ponča.

Gigi Hadid v jezdeckém

Diváci mohli v Londýně na přehlídce spatřit i mnohé hvězdy modelingu. Nechyběla Gigi Hadid, která na sobě měla úzké jezdecké kalhoty, zasunuté do lesklých bot. Jejímu outfitu kralovaly lesklé saténové šaty a kabátek. Úroveň přehlídky i přítomnost slavných modelek měla světu ukázat, že Burberry i přes ekonomické potíže zůstává luxusní značkou.

foto: Alessandro Lucioni / Gorunway.com; Instagram/@burberry

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram