Pomocníci proti stárnutí pleti, na které spoléhá i Dana Morávková

Pomocníci proti stárnutí pleti, na které spoléhá i Dana Morávková

Stárnutí kůže je součástí biologického procesu, který nemůžeme zastavit, ale dokážeme ho zpomalit. Významným pomocníkem jsou kosmetické přípravky americké přírodní značky Pevonia Botanica. Sází na ně i herečka Dana Morávková.

Stárnutí kůže ovlivňuje mnoho faktorů: genetika, metabolismus, působení UV záření, složení stravy, hydratace, životní styl a celkový zdravotní stav. Správně zvolená péče podle typu pleti a věku dokáže stárnutí pokožky oddálit. Pokud chcete zpomalit viditelné známky přibývajícího věku, měli byste vědět, co se s vaší pletí se stoupajícím věkem děje a jak o ni pečovat.

Přibližně do dvaceti let bývá pokožka bezproblémová, vyživená a hydratovaná. V tomto období je třeba pamatovat na důkladné čištění a ochranu pleti. Pro problematickou pleť jsou vynikající přípravky z řady Spateen Pevonia, které ničí bakterie a kontrolují tvorbu mazu.

Mezi dvaceti a třiceti roky 

V tomto období života je nejvyšší čas naučit se o pleť správně pečovat. Někdy kolem pětadvaceti se metabolismus kůže zpomaluje a kolem očí se začínají objevovat první velmi jemné vrásky. Nezapomínejte, že perfektní odličování je základem dokonalé péče - čistící, tonizační a hydratační produkty. Vynikající jsou přípravky z řady Ligne Fondamentale, které vyrovnávají a kontrolují produkci lipidů v T-zóně, viditelně stahují póry a hydratují pleť. Obsahují ingredience, které působí jako prevence proti stárnutí pleti.

Po třicítce

Aby pleť zůstala dlouho vláčná, potřebuje dostatečnou hydrataci.  Naprosto nezbytná je také důsledná ochrana před sluncem. Pleti rovněž neprospívá kouření a nadměrné pití alkoholu. Velmi důležitou roli v tomto období sehrávají kyselina hyaluronová a retinol. Produkty z řady Micro-Retinol™ jsou ideální od třiceti let, nabízejí program pro zdokonalení pleti a prevenci proti stárnutí. Za vyzkoušení stojí luxusní třífázový krém s obsahem retinolu, kolagenu a kyseliny hyaluronové se silným protivráskovým, projasňujícím a hydratačním efektem. 

Micro-Retinol Essential

O tom, že kyselina hyaluronová má silné omlazující a regenerační účinky, není pochyb. Věděla jste ale, že podobný efekt má i takzvaný retinol, který pleť dokonale vyhlazuje, viditelně ji zdokonaluje a zbavuje ji vrásek? Byl by hřích některý z produktů obohacený o tuto zázračnou látku nevyzkoušet...

Čisticí gel 775,- Kč ; Pleťové tonikum 675,- Kč; Třífázový krém 1 978,- Kč ; Sérum se silným protivráskovým účinkem 1 798,- Kč

Péče o pleť po čtyřicítce

Kolem čtyřicítky začíná kůže ztrácet svoji elasticitu, její povrch se ztenčuje a vrásky se stávají zřetelnější. Pleti bychom proto měli věnovat stále větší péči a dvakrát týdně je vhodné střídavě si dopřát výživnou a hydratační masku. Zcela samozřejmé by mělo být používání kvalitních přípravků s obsahem účinných látek proti stárnutí. Vynikající je efektivní, mládí prodlužující systém řady Power Repair k posílení, vyhlazení a omlazení. Přijměte účinný anti-aging program s mořským kolagenem a elastinem,  kyselinou hyaluronovou a mikroemulsifikovanými vitamíny. 

Péče o pleť po padesátce

Množství kolagenových vláken zodpovědných za pružnost pokožky se po padesátce zmenšuje o 5 % ročně. Zpomaluje se proces obnovy buněk. Pleť ztrácí schopnost udržet vlhkost, je méně odolná a vrásky se výrazně prohlubují. Vhodná jsou podkladová séra, speciální přípravky na okolí očí, rtů a na dekolt. Vynikající je v tomto věku kaviárová kosmetika, která nejen výrazně omlazuje, ale také zpevňuje kontury obličeje a podporuje elasticitu a pevnost pokožky. Hloubkově hydratuje a regeneruje, dodává energii a svěžest. Přípravky řady Myoxy-Caviar Pevonia Botanica přináší jedinečnou koncentraci výtažků nejkvalitnějšího kaviáru a perlového extraktu. 

Marine Collagen Cream

Krém je vhodný pro dehydrovanou pleť se sklonem k tvorbě vrásek, protože hluboce vyživuje a hydratuje. Krém pomáhá zadržovat vlhkost v pokožce, vytváří jemný ochranný film a omlazuje. Používá se ráno i večer na celý obličej a krk po použití pleťového mléka a tonika. Maximálního efektu dosáhnete při používání po aplikaci kolagenového séra.
Marine Collagen, Pevonia Botanica, 1795 Kč

www.pevonia.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram