Ponožka udělá z vašich sandálů nebo lodiček zcela nový model – v této sezóně ale letí krajková!

Ponožka udělá z vašich sandálů nebo lodiček zcela nový model – v této sezóně ale letí krajková!

Letošní rok fandí v oblečení krajce a ta se dostala i na ponožky

Ponožka z krajky umí divy nejen se samotnými botami či už jí odzdobíte lodičky nebo sandály, ale s celým outfitem. A vyhráli si s ní i designéři. Jelikož k nám trendy díky pomalejší reakci butiků pronikají se zpožděním, dovolím si zabrousit i do starších designérských kolekcí, třeba z předcházejícího podzimu. Vždyť kousky od Dolce&Gabbana nebo Marchesa se rozhodně na jednu sezónu nekupují. A právě tyto dvě značky předvedly odvahu a vkus při aplikaci krajkové ponožky do celého outfitu. Dolce&Gabbana – krajkové ponožky jako součást outfitu Kolekce Dolce&Gabbana z minulého podzimu zapracovala krajkovou ponožku do outfitu jako naprosto neoddělitelný celek. Krajka na ponožkách ladí jak s modely krajkovanými, tak vyšívanými.

Přezdobená kolekce i přezdobené ponožky překvapivě celkovou přehnanost různých ozdůbek v outfitech zjemňují. Vše dokonale ladí. Takže i vy můžete zkusit například k módním krajkovým šatům ještě přidat krajkovou ponožku. Pozor si ale dejte na její sílu, protože důležité je, aby tloušťka krajky byla vždy stejná. Šaty z jemné krajky nebudou ladit s hrubě tkanými krajkovými ponožkami a naopak. Také se raději držte střídmějších barev a napoprvé zkuste třeba jen černé šaty doladit černými krajkovými ponožkami. Kabelku a boty můžete mít v jiné barvě, navzájem ale musí ladit. Inspiraci najdete v této kolekci Dolce&Gabbana mnoho. Rozhodně se proto podívejte na celou fotogalerii.

Marchesa – na ples v krajkových ponožkách! Zrovna u mistrovské značky večerních rób, u značky Marchesa, by člověk nejspíš experimenty s ponožkami nečekal. A přece se do nich návrhářky značky pustili a celkem úspěšně. Krajková ponožka může oživit večerní róbu, nebo ji naopak „trochu shodit“, což může být někdy žádoucí, pokud máte například šaty, které vypadají trochu jako svatební, ale rozhodně nechcete, aby si vás na plese spletly s nevěstou.

Dokonce by se s černými ponožkami a černými lodičkami daly „zrecyklovat i skutečné svatební šaty a proměnit je na plesové. Pokud si necháváte šít koktejlky nebo večerní šaty na míru, můžete na outfit s ponožkami myslet rovnou a z krajky použité na šatech si nechat rovnou ušít i ponožky. Ono totiž její přilnavost není podmínkou, ale to, aby se vám nerolovala a na noze vám držela si uhlídejte už před akcí. Módní faux pas se srolovanou krajkovou ponožkou neriskujte. Neelastičnost materiálu se často řeší provázáním ponožky stuhou přes kotník nebo jejím stahováním šňůrkou ve vrchní části ponožky. Ponožky jako baletní piškoty! Jako bonbónek na konec jsem si nechala ponožky od Marni, které vypadají jako baletní piškoty i s typickým šněrováním přes lýtko. V Marni vůbec s ponožkami v outfitech se sukní kouzlí často a rádi a i návrhářku Consuelo Castiglioni je v nich občas vidět. Aplikované do Marni outfitu je vidíte i na obrázku. Kombinace zaujala i Vogue (zdroj: repro Vogue). Překvapivě není ani podobný kousek problém sehnat a nemusí být od Marni. Koupíte je venku za zhruba 100 až 180 Kč a to hned v bílé nebo černé barvě obvykle jako dvojbalení. Jestli je objevíte v buticích v Česku, dejte vědět v diskusi. Kupte si jich raději hned více. Ono životnost krajkové ponožky není nejdelší.

 

Zdroj obrázků: Vogue.com, Sockadoodle.com, Style.com, kolekce návrhářů

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram