Charitativní bazárek s oblečením známých osobností vynesl celých 150 tisíc korun

Charitativní bazárek s oblečením známých osobností vynesl celých 150 tisíc korun

Oblečení od předních českých návrhářů za zlomek ceny a jedinečné kousky z šatníků známých žen českého showbyznysu – to byla hlavní lákadla historicky prvního charitativního bazárku Nadačního fondu Propolis 33, který pořádala jeho zakladatelka Lilia Khousnoutdinova.

Dobročinná akce proběhla 30. března v holešovickém Vnitroblocku za hojné účasti kolemjdoucích a příznivců Nadačního fondu Propolis 33, který podporuje ženské osvětové iniciativy.

„Oblečení nám opravdu mizelo před očima, takže jsme museli v polovině akce doplňovat. Moje skříně se opravdu provětraly. Mám velkou radost, jak úspěšný bazárek byl,“ radovala se Lilia Khousnoutdinova, která posléze na sociálních sítích oznámila, že akce vynesla 150 tisíc korun. „Určitě neděláme bazárek naposledy!“

Do Vnitroblocku dorazily také známé osobnosti, které podporují její filantropickou činnost. Přítomny byly obě ambasadorky Nadačního fondu Propolis 33, zpěvačka Olga Lounová a herečka Alena Doláková. Akci podpořily nejen kousky ze svého šatníku, ale také si udělaly radost nákupem z druhé ruky.

„Koupila jsem si mikinu Moje tělo, moje volba, a přispěla tak na Nadační fond Propolis 33, jenž například pomáhá ženám, co jsou v azylovém domě, nebo také podporuje iniciativy umělecké. Je mi ctí být ambasadorkou této úžasné nadace. Akce byla smysluplná a zábavná,“ nešetřila slovy chvály Alena.

Odpoledne se na bazárku v doprovodu své dcery zastavila také spisovatelka Barbara Nesvadbová, která rovněž neodešla s prázdnou. Pro bazárek uvolnila ze své skříně několik kousků, včetně půvabných šatů od přední české návrhářky Beaty Rajské. „Lili je nejen velká podporovatelka BeCharity, ale hlavně skvělá přítelkyně,“ nechala se slyšet zakladatelka nadačního fondu, který již patnáct let pomáhá nemocným dětem či jinak znevýhodněným osobám. Akci si rovněž nenechala ujít Miss World 2006 a zakladatelka Nadace Krása pomoci Taťána Kuchařová, po jejímž oblečení věnovaném Nadačnímu fondu Propolis 33 se doslova zaprášilo. „Líbí se mi, co Lili dělá pro ženy, a jakou revoluci se snaží dělat v porodnictví. Fandím tomu. Holky se mají podporovat a držet spolu. Tak by to mělo platit jak v osobním životě, tak i v tom profesním.“

Akce zaznamenala vícero známých tváří. Podpořit akci přišla také bývalá první dáma a zakladatelka Nadace VIZE97 Dagmar Havlová či frontmanka ženské kapely Vesna Patricie Kaňok. Do Vnitroblocku také zavítali někteří z návrhářů, kteří bazárek obohatili o své autorské modely, například známá česká návrhářka Hermine Khalaf Pogosyan. Návštěvníci si za zlomek ceny mohli ulovit oblečení od návrhářů, a to například od Lenky Mulabegovič, která tvoří pod značkou Mi fashion label, dále pak od Kateřiny Geislerové, Liběny Rochové, Šárky Strnadové, Tatiany Kovaříkové, Jiřího Kalfara či výše zmiňované Beaty Rajské.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram