Poznámky pod čarou: Zakázané lásky

Poznámky pod čarou: Zakázané lásky

Říkám si, že často by bylo úplně nejlepší se nezamilovat. Některé lásky mají totiž ruinační charakter. Citový, emoční a leckdy také finanční.

Jsem typickou ženou. Jsem neustále zamilovaná. Zamilovávám se šťastně i nešťastně, na pár minut i na celý život. Miluju, když se dobře najím, poprvé spím v čistém ložním, budím se odpočatá a natěšená do nového dne a čtení knih u moře. To jsou lásky upřímné, nezištné, nekomplikované a neškodné. A pak jsou ty druhé. O něco materiálnější a někdy trochu povrchní.Ty, které bych si měla zakázat.  

Třeba láska k Lushi. Názorná ukázka lásky, která škodí. Sice ne vaší duši, srdci, tělu, ale peněžence už trochu ano. (Trochu? Trochu víc.) Nejde jen o nepoměr ceny, kterou za svou milovanou bombu do koupele zaplatím (280 Kč) a času (20 minut), který si jí užívám ve vaně. Ale také o to, že když se jednou zamilujete, nemůže se odtrhnout a stále vás to táhne zpět. Lush nejde nemilovat. A tak se dostanete do bezvýchodné smyčky od "nádherně to voní - musím si to koupit" k "je to drahé, tentokrát si to odpustím" a pak zpět k nádherné vůni a nutkavé potřebě hodit barevnou roztomilou voňavou koupelovou kuličku do papírového sáčku, doma si s ní provonit celou ložnici a po pár dnech jí nechat za pár minut vyšumět ve vaně plné vody. Je to bájo. Potěšení. Slast. Radost a...

Láska.

Láska, kterou si nejsem schopná zakázat.

Zdroj foto: Lush

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram