Pozor na padělané oblečení – především spodní prádlo vám může způsobit zdravotní problémy!

Pozor na padělané oblečení – především spodní prádlo vám může způsobit zdravotní problémy!

To, že je náš trh s oblečením plný falzifikátů není žádným překvapením

Internetový shop Trenyrkarna.cz spolu s výhradním dodavatelem spodního prádla Calvin Klein v ČR otestovali originalitu prodávaných kusů prádla CK na některých internetových obchodech v ČR. A test rozhodně nedopadl ve prospěch nás zákazníků. Zboží, které společnosti pro svůj test nakoupili, totiž nebylo originální a šlo o padělky.

Společnost DONET s.r.o., která je výhradním distributorem značky Calvin Klein Underwear v České republice, spotřebitele důrazně varuje, že si mají dávat na falzifikáty pozor nejen proto, aby neutráceli zbytečně za nepravé zboží, ale zejména proto, že tyto výrobky zdaleka nedosahují kvality originálu a také mohou být zdravotně závadné. Pouze originální výrobky značky Calvin Klein jsou zárukou toho, že při jejich výrobě byly dodrženy všechny předpisy zajišťující zdravotní nezávadnost výrobků, t. j. byly dodrženy předpisy při chemickém zpracování příze či barevní úpletu. Před nebezpečím nekvalitního spodního prádla bez jasného původu varuje také autorita v oblasti ochrany spotřebitele, časopis dTest. Ten zkoumal chemickou bezpečnost spodního prádla s níž úzce souvisí i stálobarevnost.

Podle časopisu dTest představuje spodní prádlo z tržnice, což jsou v podstatě i falzifikáty prodávané přes internet, vyšší zdravotní riziko pro spotřebitele. Zástupci DONET sami zkusmo nakoupili u několika prodejců. Šlo o nákup zboží na několika e-shopech a v několika internetových bazarech, které nabízely zboží značky Calvin Klein označené falešnou ochrannou známkou. Společnost DONET nakoupila zkušebně v záři letošního roku od dodavatele ALL IN SHOP a to prostřednictvím webu Aukro.cz. Výrobek obsahoval tři kusy pánských boxerek černé barvy se stříbrnou gumou u pasu a černým nápisem Calvin Klein. Podle oficiálního distributora značky Calvin Klein se jednalo po prozkoumání o padělek. U výrobku chyběla papírová etiketa s předepsanými informacemi. Kvalita materiálu už na pouhý dotek neodpovídala té, jakou mají originální výrobky. Originálu neodpovídalo ani označení na vnitřní straně gumy.

Dalším dodavatelem, od kterého si DONET zkusmo objednal výrobek Calvin Klein byl R. O. Opět šlo o objednávku prostřednictvím Aukro.cz. Šlo o pánské boxerky v černé barvě se stříbrnou gumou a bílým nápisem Calvin Klein. Zjištění DONET bylo opět obdobné jako v prvním případě. Stejně pak dopadly další pokusy, kde DONET nakoupil u dodavatele D. S. prostřednictvím webu CK-shop.cz a u D. Š. prostřednictvím webu Daisy-shop.cz.

Nebezpečí nákupu neoriginálního zboží na vás číhá zejména při nákupech na rozličných bazarech a rádoby sociálních sítích spojených s možností nákupu. Příkladem je například web Votocvohoz.cz. Prodejci, kteří zde prodávají jsou často různé bazary a secondhandy, rozhodně ne jednotlivci, kteří se rozhodli ze svého šatníku rozprodat nebo rozdat věci, do kterých se již nevejdou nebo jsou jim malé. Za soukromou osobu se však rádi schovají. Od zástupců e-shopu Trenyrkarna.cz jsme dostali informace, že rovněž zde vyzkoušeli namátkový nákup a opět šlo prokazatelně o padělané zboží. Internet jako globální médium umožňuje k nám do Čech proniknout dokonce i přímo prodejcům falzifikátů z Číny. Stačí si na české doméně, nebo třeba na .com doméně zřídit shop v češtině a pak už jen snadno distribuovat padělky. Že s vámi za e-shop komunikuje Čech, tím se rozhodně nenechte splést.

Nenechte si zničit své zdraví nebezpečným spodním prádlem!
Spodní prádlo může představovat skutečné zdravotní riziko. Přichází totiž do přímého styku s naší pokožkou. Při výrobu textilu se používají stovky chemických látek, z nichž mohou být mnohé nebezpečné. Při styku z pokožkou mohou způsobit podráždění, vyrážku, vážné alergie, ale také zvýšit riziko vzniku rakoviny. Snahou oficiálního distributora Calvin Klein a e-shopu Trenyrkarna.cz je upozornit zákazníky na rizika spojené s nákupem falzifikátů. Podle Ruslana Skopala ze serveru Tremyrkarna.cz je důležité, aby zákazníci nakupovali značkové zboží pouze v prověřených obchodech a tam, kde dokáže odborný personál zákazníkům poradit. I proto otevře Trenyrkarna.cz nově také kamennou prodejnu v pražských Dejvicích. „Motto našeho obchodu je Originální Spodní Prádlo, tak to i takto chceme podpořit.“ Dodal Ruslan Skopal. Společnost DONET s. r. o. jako oficiální zástupce a distributor Calvin Klein v ČR dále upozorňuje, že každý prodejce se prodejem napodobenin chráněných obchodních značek podle obchodního zákoníka dopouští nekalé soutěže, klamavého označení zboží a také na to, že porušení pravidel hospodářské soutěže je kvalifikováno jako trestný čin.

 

Zdroj obrázků: Trenyrkarna.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram