Praha: město bister a kaváren. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší pro víkendový brunch

Praha: město bister a kaváren. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší pro víkendový brunch

Alespoň o víkendu se zastavte a vychutnejte si královskou snídani ve více než příjemném interiéru. Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších míst, kam stojí za to zajít na víkendový brunch.

Prosinec je pro mnohé z nás tím nejkrásnějším měsícem v roce. Adventní čas, který za sebou nechává vůni svařeného vína, skořice a badyánu s tím hřejivým příjemným pocitem u srdce. Mince má ale dvě strany a s tímto obdobím se pojí i předvánoční shon a stres, a o to více si ceníme víkendového odpočinku. Není nad to, si o něco déle přispat a vychutnat si po pracovním týdnu opravdu královskou snídani. Pokud k tomu ještě rádi objevujete nové inspirativní interiéry, brunch v příjemných kavárnách je pro vás to pravé. Pojďte s námi nahlédnout do těch nejútulnějších prostředí a pohladit své chuťové pohárky vynikajícím jídlem.

Café Malina

Útulnost a babička. Dvě slova, která naprosto vystihují kavárnu ve Vršovicích. Útulnost pro svůj více než příjemný interiér v pastelových barvách obohacený o malby malinovníku na zdech. A babička? Jednoznačně pro poctivé jídlo a vřelý úsměv a hlas od obsluhy, právě tak jako od babičky. Snídaňové menu je vyvážené se sladkými i slanými alternativami. Pochutnáte si na Avokádovém domácím pohankovém chlebu, kde chuť avokáda skvěle doplňují sušená rajčata, piniové oříšky, balsamico a rukola. Klasiku v podobě omelety se šunkou či sýrem tu také zajisté najdete. O klasice se však nelze bavit o tamních lívancích. Lívance, které rozhodně běžné nejsou a jsou to ty nejvláčnější nadýchané placičky široko daleko, s nastrouhanými karamelovými jablky, kokosovým cukrem a zakysanou smetanou. Ty v ricottové variantě s malinovým coulis a zakysanou smetanou jsou taktéž velmi vydařené. Upozornění: Silně návykové! Jakmile je ochutnáte, už nebude chtít jiné.

 

Bistro Lovely day

Hipsterské Holešovice jsou rájem kaváren a bister, nás si ale podmanilo Bistro Lovely day, které vás přímo vtáhne dovnitř směsicí příjemných vůní jídel. Přijdou si především na své milovníci vajíček a prvotřídních masných výrobků. Připraví pro vás jak omeletu, sázené vejce s grilovanou slaninou a domácím chlebem s avokádem, tak míchaná vajíčka či vejce Benedikt s rozpečeným domácím bagelem a šunkou od kosti. Jako sladkou tečku zvolte veganský Banana bread s čokoládou, který je podávaný s arašídovým máslem a kokosovým jogurtem. Volba, kterou nikdy nešlápnete vedle. Hlavním gró bistra není jen občerstvení, ale také tematická výzdoba k danému období, která podtrhuje designový interiér.

 

Cà phê

Holešovice ale tak rychle neopustíme. O zmínku ještě stojí vysněný projekt jedné malé Vietnamky s velkým srdcem, kterým je bistro a kavárna v jednom s názvem Cà phê. Stylové místo, kde se mísí autentická vietnamská kuchyně okořeněná Evropou. Za nás rozhodně vede vietnamská omeleta s klíčky a houbami či sladká rýže s kokosovým mlékem a ovocem. Jídlo si vychutnáte na pohodlných sedačkách s uklidňujícím designem, kterému vládnou pudrové tóny růžové se svěžím nádechem tyrkysové.

Zdroj fotografie: facebook.com/caphe2018

Velkopřevorský mlýn

Předvánoční čas Praze zkrátka sluší. A především té staré. Není nad to se na chvíli stát cizincem ve svém městě a projít se kouzelnou Malou Stranou s výhledem na Pražské Benátky neboli Čertovku. Vltavský kanál, kde se do současnosti dochovaly tři mlýny. A právě mlýn je to, oč tu běží. Restaurace Velkopřevorský mlýn vás navodí na tu správnou vánoční atmosféru. Uvnitř se budete cítit mezi dřevem, kožešinami a výhledem na majestátní mlýn jako na horské chatě vysoko v horách u vyhřátého krbu. Výtečné tradiční české jídlo jen podtrhne celý romantický zážitek.

 

Sweet & Pepper DAYS

Letošní vánoční trhy na Náměstí Míru jsou obzvláště vydařené. Voní po tradici, a to my rádi! Vyrazte na ně ještě před návalem turistů a Pražanů a předtím se posilněte v nedalekém bistru Sweet & Pepper DAYS. Hesla jako „Weekends are for brunch“ nebo „We have something for everyone“ vystihuje skvělý koncept rodiny, která ctí původ kvalitních surovin a respektuje vegansko – vegetariánský přístup. Místo, kde se nají opravdu každý z těch nejvíce prvotřídních potravin, což poznáte hned při prvním soustu. Velmi rychle a úsměvem na tváři vás obslouží obsluha a vy si tak v centru Vinohrad můžete pochutnat na nejen anglicko - americké snídani. Naše chuťové pohárky byly naprosto konsternované z křupavého vláčného chleba s fazolkami v tomatové omáčce za doprovodu zastřeného vejce, avokáda a slaniny. Slanost vystřídala příjemná kyselost mangového smoothie a sladkého koláčku. Doporučujeme! 

Zdroj fotografií: facebook.com/SweetPepperDays

Zdroj úvodních fotografií: pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram