Praha oslaví příchod nové módní sezóny velkolepou akcí Rock & Pop for Fashion

Praha oslaví příchod nové módní sezóny velkolepou akcí Rock & Pop for Fashion

Praha oslaví příchod nové módní sezóny jedinečnou událostí světového formátu

V Praze se zrodil nový módní projekt s originálním konceptem. Jedná se o spojení hudby a módy, dvou prvků, které jsou pro mnohé z nás velkou vášní. Poprvé tato módně-hudební událost proběhne již 21. 3. 2014 v Praze.

Lístky budou v předprodeji pravděpodobně od 1. března. 

Během unikátní show pro 1000 lidí budou divákům na kombinované scéně představeny nové kolekce čtyř talentovaných návrhářů z různých zemí Evropy za živého hudebního doprovodu čtyř tuzemských hvězd rockového a popového žánru. Jedná se o koncept, který dosud nemá v České republice obdoby.

Prezentovat se budou pouze top módní návrháři, kteří představují špičku na poli světové a tuzemské módy, se svými kolekcemi Prêt-à-porter. Za českou návrhářskou scénu se představí Tatáňa Kovaříková se svou značkou TATIANA. Sousední Slovensko bude reprezentovat Jana Gavalcová, rakouskou módní scénu zastoupí Martina Müller Callisti. Čtvrtým návrhářem, který přijede představit svou novou pánskou kolekci až z Portugalska, bude Nuno Gama. Designérské přehlídky na závěr doplní s pánskou kolekcí i světoznámá módní značka Diesel Black Gold, prémiový brand italské značky Diesel ve stylu Rock Chic.

Seznamte se blíže s prvními dvěma návrháři, kteří se zúčastní RPF

MARTINA MUELLER  z Rakouska

Martina se začala zajímat o módní tvorbu ve 13 letech,  už v té době navrhovala a šila první modely pro své přátele a rodinu. Její kolekce se objevila ve vídeňském avantgardním butiku, když jí bylo 19 let. V roce 2007 založila talentovaná Martina módní značku CALLISTI a otevřela svůj první butik ve Vídni, o rok později se stala finalistkou Vienna RG Designer Award, a plně tak zahájila úspěšnou kariéru uznávané módní návrhářky. V nadcházejícím roce už prezentovala svou tvorbu na vídeňském fashion weeku. Na kontě má od té doby mimo jiné fashion weeky v Paříži, Miláně, Vancouveru a Berlíně a oblékání herečky Brooke Shields na červeném koberci. Na pražském Rock & Pop for Fashion předvede návštěvníkům svou dámskou kolekci na sezónu Jaro/Léto 2014.

Styl Callisti je velmi ženský, luxusní a extravagantní, s patrným vlivem noblesní elegance a klasiky. Mezi Marrtiny největší oblíbence a módní inspirace patří Lanvin, Rick Owens a Elie Saab. Z míst je to pak pulzující New York a malý řecký ostrov.

UKÁZKA Z AKTUÁLNÍ TVORBY MARTINY MUELLER - CALLISTI ROBES 2014

 

NUNO GAMA z Portugalska

Nuno, který se zaměřuje na pánskou módu, vystudoval design v Centru textilního a oděvního odborného vzdělávání (CITEX) v Portu. Svou značku Nuno Gama Têxtil založil ihned po dokončení studií v roce 1991 a krátce poté představil svou první kolekci na prestižní portugalské události Moda Lisboa. V následujících letech otevřel své první prodejny, kterých je nyní 9 napříč celým Portugalskem a začal se pravidelně účastnit portugalských  i mezinárodních módních událostí. Loni v říjnu se svou kolekci Jaro/Léto 2014  sklidil obrovský úspěch na Lisbon Fashion Week. Nunovy modely se prodávájí po celém světě. Mezi ocenění, která návrhář za léta svého působení získal, patří Zlatý glóbus v kategorii Osobnost roku a cena Fashion Awards Portugal za nejlepší design prodejny.

Při tvorbě je Nunovi výraznou inspirací portugalská kultura a tradice. V jeho kolekci Jaro/Léto 2104 plné odstínů modré a ručně malovaných kousků, které vzdávají hold původní portugalské keramice, je tento vliv velmi znát. Prahu čeká v březnu jeho kolekce Podzim/Zima 2014.

UKÁZKA Z AKTUÁLNÍ TVORBY  NUNO GAMA - SPRING/SUMMER 2014

Zdroj: rockpopfashion.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram