Pre-fall 2014- Burberry inspirováno 19.stoletím

Pre-fall 2014- Burberry inspirováno 19.stoletím

Pre-fall kolekce 2014 britské značky Burberry je inspirována pozdními léty 19. století. Brokátové doplňky, sametové aplikace a potisk květů na luxusních materiálech v typických podzimních odstínech. 

V modelech, stejně tak jako v celé kolekci převažuje černá barva. Tu doplňuje tmavě modrá, tlumená bordó a na doplňcích se potom setkáváme s tmavě zelenou. Jedná se o typické podzimní barvy, které nám taktéž mohou evokovat dávné doby na hradech a zámcích.

  

Christopher Bailey se drží klasické britské elegance pouzdrových šatů, délky do poloviny lýtek a slušivých splývajících materiálů. Večerní šaty až ke kotníkům skombinoval s hřejivými bundičkami z angorské vlny. Zvýrazněná je vždy linie pasu, buď promyšelným řasením nebo díky pásku. 

  

V části kolekce jsou také představeny modely s pouzdrovou sukní a se 7/8 kalhotami, které dělají další krůček pryč od britské tradice a jdou vstřícně s dnešní dobou. Skombinvoané jsou se světlými topy s potiskem hitorických měst, které skvěle kontrastují v záplavě tmavých tlumených odstínů a se širokými teplými bundami a kabátky. 

  

Tlumená zlatá, vínová a béžová na nás z celé kolekce asi nejvíce dýchnou historií. Jsou použity na látky společně s výraznými krajkami a květinovými vzory. V těchto modelech si návrhář dal ještě více záležet na vyniknutí dámských křivek. Součástí kolekce jsou kožené kabelky se semišovými detaily, často ve tvaru Alma s tvrdými uchy. 

  

Co na kolekci Burberry říkáte vy? Líbí se vám spojení krajek, podzimních tónů a angorských kabátků?

Zdroj: style.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram