Premiéra nové kolekce iForm Hany Zárubové na Designbloku

Premiéra nové kolekce iForm Hany Zárubové na Designbloku

Hana Zárubová, dvojnásobná držitelka titulu Módní designér roku cen Czech Grand Design, představila na Designbloku kolekci iFORM pro podzim/zimu 2014/2015.

V pátek 10. října zahájila přehlídka Hany Zárubové Designblok fashion week. V Kostele sv. Šimona a Judy bylo zaplněno každičké místo dychtivými diváky. 

Samotný prostor, který je již poněkolikáté hlavní fashion stage v rámci Designbloku, nabízí návštěvníkům silnou atmosféru a z módní přehlídky pomáhá vytvářet hluboký zážitek. 

Hlavním zvukovým doprovodem přehlídky Hany Zárubové byly desítky metronomů, které na začátku rozpohyboval houf dětí. Výrazný a neharmonický rytmus metronomů doplňoval tichý a klidný klavírní doprovod. 
Musím říci, že už z této kombinace prostoru a hudby mrazilo. 

Poté již jedna po druhé pomalu vcházely modelky na molo značené cestou mezi židlemi. 
Již dlouhodobější světový trend přehlídek bez vyvýšného mola se konečně pomalu dostává i k nám a já ho kvituji. Oděv tvoří detaily, které na klasickém mole lze snadno přehlédnout. 

Svou dříve striktně omezenou barevnost doplnila Hana Zárubová již loni o bílou a zelenou barvu, nyní přibyla zářivě modrá.

Návrhářka ve své nové kolekci využívá principů dekonstruktivismu, deformace a kreativního volného aranžování materiálu. Objevují se zde předimenzované límce i over size bundy.

Z detailů mne zaujalo střihové řešení šatů, kdy rukávy vychází přímo z prsních záševků, záměrně nezačištěné švy a fazony u kabátů, nebo možnost sbalení bundy do pytle, který je přímo našitý na zádech bundy.

Kolekce bund, kabátů a pláštěnek je doplněna vlněnými šaty s lampasy a přináší opět přísnou geometrii i hravost, s nimiž nezaměnitelný styl Hany Zárubové získává stále větší renomé.

Zdroj: designblok.cz, Foto: Andrea Pujmanová

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram