Přinášíme vám to nejzajímavější z New York Fashion Week

Přinášíme vám to nejzajímavější z New York Fashion Week

New York Fashion Week byl doslova nabitý módními novinkami pro sezonu podzim/zima 2014

Ve čtvrtek 13. 2. oficiálně skončil New York Fashion Week. A protože jeho více než týdenní program byl doslova nabitý módními novinkami pro sezonu podzim/zima 2014, nabízíme Vám krátké ohlédnutí za tím nejzajímavějším. Nutno podotknout, že i když trendy samozřejmě udávají návrháři prezentující své kolekce na přehlídkových molech, pozadu rozhodně nezůstává ani většina návštěvníků.

Androgynní styl se stává stále oblíbenějším, kolekce Jason Wu je toho důkazem. Dominují jí volné kalhoty, saténové topy a oversized saka v černé, stříbrné a petrolejové barvě.

Také Oscar de la Renta zčásti vyměnil princeznovské šaty a snové modely za maskulinní trend, ve kterém převládají kalhoty a provokativní kožené detaily. Nakonec jsme se ale dočkali pro něj tolik typických krajek, květinových potisků, výšivek a dlouhých sukní.

        Jason Wu                        Oscar de la Renta 

Derek Lam se i nadále řídí heslem, že v jednoduchosti je krása, jeho modely s nádechem sportovní elegance jsou pojaty velice střídmě a minimalisticky, z barev převládají tóny šedé, modré, zelené a hořčicové.

Ve sportovním a urbanistickém duchu se nese rovněž nová kolekce DKNY, najdeme v ní topy, kalhoty, sukně a sportovní mikiny, ale i kožichy a kožešinové vesty v klasické černobílé kombinaci. Nechybí ani módní kožené prvky, které velice sluší také pánům.

  Derek Lam                                DKNY        

Prezentace první kolekce Marca Jacobse od jeho odchodu z módního domu Luis Vuitton byla jednou z neočekávanějších módních přehlídek a rozhodně nezklamala. Kromě nápaditých modelů se zajímavými detaily čekala na návštěvníky i dokonale koncipovaná show, která proměnila molo v nebe plné oblaků.

Luxusu a eleganci v bílé, šedé a starorůžové dal přednost Ralph Lauren. Na denní nošení se skvěle hodí asymetrické hedvábné topy nebo pouzdrové šaty doplněné oversized kožichem. Večerní řada je naopak plná dlouhých šatů, které i přes jednoduché střihy vypadají díky kvalitnímu materiálu a preciznímu zpracování opravdu skvěle.

Marc Jacobs                           Ralph Lauren 

S návrháři si letos nezadali ani módní redaktoři, blogeři a fashion nadšenci, jejich outfity byly osobité, stylové a zároveň in.