Připravte se na dovolenou s naším průvodcem letními slunečními brýlemi 2023

Připravte se na dovolenou s naším průvodcem letními slunečními brýlemi 2023

Sluneční brýle nejsou jen módním doplňkem, byť tvoří nepostradatelnou součást letního outfitu. Zároveň chrání naše oči před škodlivým UV zářením. Jaké faktory před pořízením zvážit, abyste vybrali po všech stránkách brýle číslo jedna?

Druhů slunečních brýlí existuje nespočet. Nabízejí přitom různé vlastnosti a funkce. Mezi klasické druhy patří standardní sluneční brýle s UV ochranou, narazíte ale také často na sportovní sluneční brýle, polarizační sluneční brýle, případně dioptrické sluneční brýle, které jsou ideální variantou pro ty, kdo nosí běžně dioptrické brýle. Letní sezóna je v plném proudu, pokud ještě nemáte své sluneční brýle, pojďte si je s námi vybrat.

Klasické sluneční brýle

Nejčastější druh brýlí bez dalších doplňujících funkcí. Mohou být designové, minimalistické, výrazné nebo jemné. V on-line oční optice Eyerim je každopádně naleznete v široké škále provedení a zkombinovat je můžete s jakýmkoliv stylem.

Dioptrické sluneční brýle

Tento model využijete v případě, že brýle nosíte normálně a bez nich příliš ostře nevidíte. Místo různých zatemňovacích sklíček vybírejte přímo dioptrické sluneční brýle, které si nasadíte jen ve slunečních dnech. Jedná se v podstatě o kombinaci klasických dioptrických brýlí se slunečními skly. Na Eyrim.cz najdete velký výběr různých rámů, které můžete vybírat podle tvaru vašeho obličeje.

Polarizační sluneční brýle nejen do auta

Brýle s polarizačními čočkami mají výrazně zredukované odrazy a odlesky světla. To se hodí v případě různých vodních sportů nebo i do auta.

Sportovní sluneční brýle

Na různé druhy sportovních aktivit se vyplatí mít speciální typ brýlí. Lépe přiléhají k obličeji a nabídnou vám více praktických funkcí od lepších UV filtrů až po tvar, který vám během pohybu nebude překážet.

Fotochromatické brýle

Další variantou jsou samozatmívací brýle, které na základě absorpce fotonů nebo UV záření změní barvu. Dokáží reagovat na okolní prostředí a podle toho se uzpůsobí. Pokud vás k jednotlivým druhům zajímá více informací, Eyerim pro vás připravil Průvodce slunečními brýlemi.

eyerim.cz

 

Co si zodpovědět před koupí?

Ještě než si pořídíte první kousek, je potřeba zodpovědět několik důležitých otázek, které vám pomohou odpíchnout se od základních parametrů, které by měly vaše budoucí vysněné brýle splňovat:

  • Jaké aktivity s brýlemi plánujete dělat? Budou to procházky po městě, nebo s nimi chcete vyrazit třeba na kolo?
  • Jaký je váš osobní styl a preference? Líbí se vám spíše větší brýle, nebo preferujete menší, a třeba i výraznější obroučky?
  • Jaký by měl být účel slunečních brýlí? Chcete jen chránit před slunečním zářením, anebo hledáte multifunkční brýle, které budou redukovat odrazy a odlesky světla?

U slunečních brýlí je klíčová bezpečnost

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru slunečních brýlí je jejich bezpečnost. Sluneční brýle by měly mít UV ochranu, která blokuje škodlivé sluneční paprsky, zejména UVA a UVB záření. UV ochrana je důležitá pro prevenci poškození očí. Začíst se můžete i do blogu o slunečních brýlích.

Jak vybrat brýle, které budou dokonale sedět

Kromě vzhledu a tvaru brýlí je potřeba volit také perfektně padnoucí model. Obruby brýlí by měly dokonale sedět na vašem nose a uších, neměly by se posouvat a být příliš volné. Pocitově by vás ale neměly dřít a tlačit.

Váha brýlí by měla být rozložena rovnoměrně mezi nosem a ušima. Obruby brýlí by měly být natolik lehké, aby nedocházelo ke tření v místech dotyku s obličejem. Vaše obočí by se rámu brýlí vůbec nemělo dotýkat.

TIP: Vybírejte sluneční brýle od privátní značky OiO by Eyerim. Tyhle stylové a designové sluneční brýle navíc pořídíte již od 499 Kč.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram