Přírodní zázraky v péči o pleť

Přírodní zázraky v péči o pleť

Kosmetický průmysl nabízí mnohé vychytávky pro péči o pleť a tělo, avšak doslova zázraky s pokožkou často dělají ty nejjednodušší produkty založené na tom, co nám dává příroda.

Známé jsou již tisíce let a zas a znovu se osvědčují, ať už samostatně nebo v kombinaci s dalšími ingrediencemi. K největším pokladům patří včelí vosk, bambucké máslo či kokosový olej. 

Včelí vosk

Máte-li suchou pleť, strie, trpíte na akné či pozorujete první vrásky, sáhněte po včelím vosku. Ten má na pleť zklidňující a zjemňující účinek, udržuje ji zdravou a hydratovanou, zjemňuje, urychluje hojení ranek a vytváří na pokožce ochrannou vrstvu. Těchto vlastností si v roce 1970 všimla švédská společnost Oriflame a vytvořila svůj Zázračný kelímek, který se stal jejím symbolem. Účinky včelího vosku v kombinaci s vitaminem E, jenž má silné antioxidační účinky, a přírodními oleji z něj dělají produkt pro univerzální využití, ačkoliv původně se jednalo o oční krém. Nyní se i ikona, kterou Zázračný kelímek je, dočkala inovace. Nový kabátek s nižším obsahem plastů o 20 % a ingredience z 99,9 % přírodního původu a z obnovitelných zdrojů radikálně snižují dopad na životní prostředí.


Přírodní zázračný kelímek

Kokosový olej

Další z všestranných přírodních pokladů, který kromě pokožky těla prospívá také vlasům a můžeme jej i konzumovat. Hydratační účinky kokosového oleje si opravdu užije suchá pokožka, pomáhá při různých ekzémech, hodí se jako masážní olej a když přimícháte trochu mořské soli, získáte výborný přírodní peeling. Kokosový olej ocení rovněž ženy během těhotenství, kdy při pravidelné aplikaci pomáhá předejít striím. A abychom neopomněli jeho gastronomické využití, tak tento olej je chutný, zdravý a nepřepaluje se. Uvítají jej ve svém jídelníčku i dietáři, neboť uvolňuje energii postupně, zasytí a neobsahuje cholesterol.

Bambucké máslo

Tato přírodní ingredience bývá asi nejčastěji přidávána do kosmetický přípravků a lidstvu je známa již po tisíce let. Strom, z jehož plodů máslo pochází, domorodci dokonce nazývají stromem života. Chcete-li tedy své tělo a vlasy trochu rozmazlovat, použijte bambucké máslo v jeho čisté formě. Hydratuje do hloubky, hojí a regeneruje pokožku, a to i tehdy, když dojde k jejímu spálení na slunci nebo vás štípne nepříjemný hmyz. Blahodárných účinků má bambucké máslo, podobně jako kokosový olej či včelí vosk, bezpočet, můžeme však ještě zmínit jeho schopnost stimulovat mikrocirkulaci. 

Ať už ale používáte jakékoliv zkrášlovací produkty či procedury, stejně platí stará známá moudrost, že vnější krása vychází z vnitřní krásy a pohody. Jak nabádá filozofie Beauty by Sweden, kterou razí značka Oriflame, žijte zdravější a krásnější život díky nalezení životní rovnováhy a plňte si své sny.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram