Provence jako splněný sen

Provence jako splněný sen

Dnes vám přinášíme ochutnávku ze země cikád, olivovníků a omamné vůně levandule. Přeneste se s námi do kouzelného snu, do provensálského obchůdku, kde nahlédnete pod pokličku života v Provence.

Sníte o cestě do Provence? Vidina sklenky vychlazeného růžového ve stínu platanů vám vykouzlí úsměv na tváři. Když otevřete doma prádelník, dýchne na vás omamná levandulová vůně a vy se v mysli přenesete do fialového lánu? Než se na cestu do země cikád vydáte, máme pro vás tip, jak můžete snít o Provence s otevřenýma očima a obklopit se řemeslnými výrobky inspirovanými levandulovým krajem. Seznamte se!

Cigale & Olive je provensálský atelier a obchůdek provoněný levandulí, plný kreativních nápadů, poctivého řemesla a malých dárků, které potěší. Před dvěma roky ho otevřela Zdena Holasová, tvořící pod jménem Anýzovka a splnila si tak dávný sen o životě v Provence a ateliéru ve stínu olivovníků, kde zpívají cikády a voní levandulové pole. O svém snu, který se stal skutečností, píše blok Anýzovka v zemi cikád a již při čtení prvních stran se budete cítit v Provence jako doma! Nahlédnete pod pokličku opravdového života v kraji cikád, naučíte se připravit provensálské pochutiny plné vůní a barev, zjistíte jaký drink si připravit pro to správné lelkování ve stínu platanů a vydáte se s ní na cesty blízké i daleké, neboť na místě neposedí a s velkou oblibou nazouvá toulavé boty.

O to s větší chutí se vrací do svého provensálského atelieru k řemeslné tvorbě inspirované bezprostředním okolím i cestami na konec světa. V butiku Cigale & Olive naleznete handmade designové kousky do interiéru, originální papírenské výrobky z washi papíru z Japonska, látkové doplňky pro každodenní život a malé dárky, které potěší.

Zdroj: Móda.cz a Zdena Holasová
Foto: Anýzovka v zemi cikád

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram