Pur Oud Louis Vuitton pro ženy a muže

Pur Oud Louis Vuitton pro ženy a muže

The Pure Perfumes se zrodily z parfumérova snu: „Chtěl jsem se podělit o ty nejkrásnější suroviny ze své palety, v jejich nejčistší formě,“ říká Jacques Cavallier Belletrud. S oudem, santalovým dřevem a jantarem vytvořil parfumérský mistr značky Louis Vuitton promyšlenou kompozici, která zachycuje tři přírodní poklady v celé jejich nefalšované kráse. Tři emblematické parfumérské ingredience, neodmyslitelně spjaté s historií lidstva, které od úsvitu věků putovaly různými dobami a kulturami. Tři suroviny prosycené magií, svůdností a tajemstvím prostřednictvím těchto virtuózních vůní vyjadřují své vlastní poselství.

Kolekcí The Pure Perfumes vzdává Jacques Cavallier Belletrud hold ikonické tradici Středního východu: vrstvení. „Ten rituál mě fascinuje, protože umožňuje každému vytvořit si svůj vlastní olfaktorický vesmír a nosit vůni, která je jen jeho“ poznamenává parfumérský mistr. Vrstvení, které si oblíbili milovníci parfémů po celém světě, hluboce rezonuje s DNA módního domu, který od svého založení nabízí svým klientům možnost personalizace. Nyní, prostřednictvím kolekce The Pure Perfumes, Louis Vuitton nabízí zanícené gesto absolutní jemnosti. Vrcholné vyjádření stopy vůně: jedinečnost.

Kvintesence těch nejúžasnějších surovin

Jedinečná kolekce The Pure Perfumes je ztělesněním tří legendárních parfumérských složek ve vysoce koncentrovaných vůních. „Nejúžasnější surovinou jsou parfémy samy o sobě. Jsou koncentrací emocí, do kterých se můžete s potěšením ponořit, protože vždy objevíte aspekt, o kterém jste dosud netušili, že existuje,“ poznamenává Jacques Cavallier Belletrud. Tato bohatost je přesně to, co se rozhodl odhalit ve třech vysoce koncentrovaných kompozicích, které staví každou z ingrediencí na čestné místo.

Oud, ambra, santalové dřevo: tyto tři ingredience prodchnuté spiritualitou jsou obdařeny nadčasovou krásou. Jsou univerzální. Jsou to přírodní poklady, jejichž originální vyjádření nabízí The Pure Perfumes. Upředené z výjimečných esencí vytvářejí olfaktorický zážitek plný nebývalé intenzity, který jde přímo k jádru věci. Jsou příslibem jedinečné pouti ve společnosti vůní mimořádné kvality a noblesy. Jsou splněným snem všech milovníků parfémů. 

Pur Ambre

Ambra vždy fascinovala lidstvo svým magickým kouzlem. Původ této legendární suroviny opředené dobrodružstvím a tajemstvím byl dlouho neznámý: odkud pocházejí tyto bloky, někdy vyplavené na břeh, podobající se lehkým kamenům, které zaujmou stoupající vůní připomínající kadidlo, která je úžasně smyslná a údajně také afrodiziakální? Ve skutečnosti je ambra materiál přirozeně uvolňovaný vorvani, který je po mnoho měsíců unášen pod slunečními paprsky, než se dostane na pevninu. Pohrávají si s ním vlny a postupem času si vyvine svou jedinečnou živočišnou, medovou a lehce jodizovanou vůni.

Ambra jako cestovatel par excellence diktuje svůj vlastní rytmus a cíl: člověk k ní nepřichází, přichází ona sama k nám. Malé množství, ve kterém je k dispozici, vysvětluje, proč je to jedna z nejvzácnějších a nejdražších surovin na světě. Je zcela nepostradatelná pro paletu vůní Louis Vuitton, kde se mísí s Ambroxanem - molekulou která se od 20. století získává syntézou šalvěje bělavé – známým jako „rostlinná ambra“, protože vyniká stejnou sametovostí a smyslností. Pur Ambre je láskyplnou poctou věčné fascinaci těmito přísadami a infuzí přírodní ambry s dřevitou pižmovou živostí Ambroxanu. „Chtěl jsem znovu vytvořit tuto nádhernou vůni, která doslova přesahuje parfémy svou zářivou smyslností a unikátní sofistikovaností,“ říká Jacques Cavallier Belletrud, který jejich intimní, decentní vůně propletl do kompozice na pomezí tradice a moderny. Pracoval s výjimečnou 40% koncentrací a jeho zkrácená formule odhaluje surovou ambru a zároveň jí obohacuje o intenzivní zářivost a neodolatelnou svůdnost. Na pokožce dává ambra znát svou přítomnost přívalem krystalické, téměř jiskřivé svěžesti, která postupně slábne, aby odhalila komplexnost své vůně. Hluboká nóta září svěžími, živočišnými, dřevitými a jodizovanými fazetami. Tato jemná, virtuózní vůně znovu zachycuje největší tajemství ambry: její téměř magickou schopnost ožívat na pokožce a v postupných vlnách jí propůjčovat absolutní smyslnost.

Pur Santal 

Santalové dřevo, používané při náboženských obřadech napříč kulturami, je jednou z nejstarších komodit lidstva. Toto dřevo, pálené v prehistorických dobách a používané ve starém Egyptě k balzamování, kombinuje léčivé a posvátné vlastnosti s výjimečnými olfaktorickými charakteristikami; jeho sametová, dřevitá vůně nezná hranic, odhaluje se jako silná i jemná a občas evokuje vůni samotné pokožky. Tato vůně je součástí nejstaršího dědictví lidstva a Jacques Cavallier Belletrud ji miluje pro její unikátní sofistikovanost. Pro parfémy Louis Vuitton se mu podařilo získat esenci santalovníku bílého od srílanského pěstitele, který se zavázal bojovat proti odlesňování. Tato esence, vyrobená z plodin pěstovaných udržitelným způsobem, respektuje životní cyklus santalového dřeva, které vyžaduje minimálně 25 let, než může být sklizeno a destilováno. Výjimečná ingredience, která je součástí několika dalších vůní z domu Louis Vuitton, přináší výraznou sladkost, která je charakteristickým znakem santalového dřeva.

Santalové dřevo, hvězdná složka v paletách parfumérů, vyzařuje bílou, krémovou, všeobjímající dřevitou nótu, která je schopna dodat jakékoli kompozici hloubku, sofistikovanost a výdrž, bez toho aby nutně vyčnívala. „Je to dřevo, které je mocné a přitom klidné, které ví, jak vylepšit další přísady, ale často zůstává skryté. Chtěl jsem mu dát vlastní prostor, abych odhalil jeho majestátní osobnost,“ popisuje Jacques Cavallier Belletrud. Aby jej povýšil a učinil vnímatelným od samého počátku, zkombinoval parfumérský mistr značky Louis Vuitton santalové dřevo s dvěma éterickými květinovými a pižmovými tóny s výjimečnými difuzními vlastnostmi s názvem Hedione a Ambrettolide. Tyto dvě svěží ingredience, pocházející z opačného konce čichového spektra, okysličují dřevo, „pozvedají“ jej a propůjčují mu svou bezkonkurenční sílu projekce. Díky jejich zářivé, galvanizující přítomnosti odhaluje santalové dřevo svou nenapodobitelnou eleganci.

Pur Oud 

Říká se o něm, že je to vůně ráje. Oud, jehož jméno je odvozeno z arabského al-oud, což znamená dřevo, je absolutní složkou. Je surovinou s vůní tak hlubokou, tak fasetovanou, že se zdá, že obsahuje všechny ostatní. Poklad přírody, který v mnoha kulturách spojuje lidské s božským – minulost a současnost. Esenciální olej oud se destiluje ze dřeva tropického stromu druhu Aquilaria, napadaného určitým kmenem houby – který postihuje pouze 1 % všech stromů. Dřevo poté změní svou barvu z bílé na černou a produkuje substanci podobnou pryskyřici s vůní výjimečné hloubky. Oud je velmi vzácný a navíc je produktem skutečně dlouhého procesu, který od výsadby po sklizeň trvá nejméně 30 let. Je opravdovým „černým zlatem“, jeho nejkrásnější esence jsou vyhrazeny pouze několika šťastlivcům… Pro vůně Louis Vuitton získal Jacques Cavallier Belletrud mimořádnou esenci oudu z Assamu. Po staletí byla tato esence produkována rodinou pěstitelů v Bangladéši, kteří jsou nyní výhradními dodavateli pro ikonický módní dům. Na základě dlouhodobé reciproční smlouvy je veškerá rodinná produkce vyhrazena pro značku Louis Vuitton. Tato esence, která vzešla z etického procesu respektujícího přírodu i lidské zdroje, je propojením historických tradicí s moderní dobou.  

Aby vyzdvihl surovou krásu této výjimečné ingredience, zosnoval Jacques Cavallier Belletrud téměř paradoxní setkání mezi temným charakterem oudu – koncentrovaným v předimenzovaném 10 % podílu – a zářivou jemností dvou takzvaných „bílých“ pižmových nót: Helvetolide, s hladivými, lehce ovocnými tóny, a Ambrettolide s měkkými, bavlněnými efekty. Stručný vzorec, zkrácený na to podstatné: „Tři ingredience, to je oč tu běží,“ shrnuje parfumérský mistr. Oud, zdánlivě mizející v obklopujícím, texturovaném kokonu, který ho nenápadně posiluje, vydechuje mocné dřevité nóty hluboké jako věčnost. Rozvíjí veškerou bohatost svých živočišných podtónů. Tajemná svůdnost jantarových vůní podbarvená kořenitými akcenty. Třpytivý ve všech nuancích oud evokuje diamant sublimovaný dokonalým světlem. Odhaluje absolutní krásu, která vyniká sama o sobě.

Pozvánka ke svobodě

Prostřednictvím své dokonalé jednoduchosti vyzařují The Pure Perfumes kreativitu a svobodu. Aplikují se jako závěrečná tečka v parfémovém rituálu, zvýrazňují čichovou stopu, která se již vyskytuje v jedné z vůní domu Louis Vuitton, nebo přidávají novou, bez rizika falešného tónu. „Chtěl jsem, aby ti, kteří chtějí vrstvit, byli schopni s co největší jistotou zvýraznit určité efekty svých parfémů,“ vysvětluje Jacques Cavallier Belletrud.

Parfumérský mistr například doporučuje kombinovat vůni Pur Santal s Imagination, které propůjčuje novou dřevitou fazetu, nebo s Attrape-Rêves pro umocnění plynulosti jeho stopy a výdrž. Pur Oud se obzvláště dobře snoubí s Ombre Nomade, jejíž dřevitou hloubku umocňuje, nebo s Matière Noire, Nouveau Monde a Orage. Pur Ambre zesiluje ambrový aspekt vůně Imagination, posouvá L'Immensité do neuvěřitelných nových výšin a podněcuje živost u Les Sables Roses. Ale, jak zdůrazňuje Jacques Cavallier Belletrud, je na každém nositeli, aby našel kombinace, které fungují nejlépe: „Neexistují žádná absolutní pravidla pro vrstvení. Je to velmi osobní praxe: musíte naslouchat svým pocitům, experimentovat a akceptovat, že občasná chyba je součástí procesu. Ale jakmile na to jednou přijdete, už se toho nevzdáte.“

Čistota flakonu na míru

Pure Perfumes jsou prezentovány v ikonickém flakonu Louis Vuitton, který je pro tuto příležitost přepracován v neprůhledné černé verzi. Tento netradiční, hutný a hluboký odstín zvýrazňuje dokonale čisté linie flakonu, vytvořené ručním leštěním pro odstranění všech nedokonalostí. Nádoba vzácné čistoty se zrodila díky bezchybně zvládnutým sklářským technikám.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram