Obočí jako od profesionálů. Produkty, které stojí za vyzkoušení

Obočí jako od profesionálů. Produkty, které stojí za vyzkoušení

Nejvíce skloňovaný beauty trend pro rok 2024 je "přirozenost", a to se týká i obočí. Doby, kdy se tetovalo, výrazně dokreslovalo a experimentovalo, jsou pryč. A doufáme, že tomu tak bude na dlouhou dobu.

Aktuálně se zaměřte na jemnější úpravu a přijměte přirozený tvar svého obočí, kterému už jen lehce pomůžete k jeho dokonalosti. Vybrali jsme ty nejlepší produkty na obočí, které stojí za vyzkoušení. Díky jednoduché a přesné aplikaci se budete těšit dokonalému obočí, které zvýrazní vaši přirozenou krásu.

Vytvarování obočí 

K preciznímu dokreslení míst, na kterých chloupky tolik nerostou, nebo jsou oproti zbytku ridší, vám pomůže tužka Precisely, My Brow Pencil nebo na opravdu detailní vyplnění ultra tenká novinka Precisely, My Brow Detailer od značky Benefit Cosmetics. (obojí Sephora)

foto: se svolením Benefit Cosmetics

Náš velký favorit je také fix na obočí NYX Professional Makeup Lift & Snatch Brow Tint Pen. Vytvoříte s ním opravdu jeden chloupek vedle druhého s přirozeným efektem. Pokud budete dokreslovat větší místa, kde chloupky chybí, chce to na začátek pevnější ruku, ale s každou další aplikací získáte větší jistotu a ten správný grif. (379 Kč, Notino)

foto: se svolením NYX Professional Makeup

Někdo ani tolik nepotřebuje dokreslovat, jako spíše celé obočí sjednotit a dodat mu barvu. Klasikou na poli produktů na obočí je už dlouhou dobu Gimme Brow+, který obsahuje malá mikrovlákna, která přilnou k chloupkům a dodají jim viditelný objem a barvu. Navíc se dá velice snadno vrstvit a je voděodolný. Vaše obočí tak bude působit upravenějším a plnějším dojmem. (od 480 Kč, Sephora)

foto: se svolením Benefit Cosmetisc

Vše v jednom vám zajistí novinka od Estée Lauder BrowPerfect 3D All-in-One Styler Multi-Tasker. Tužka, díky které obočí nejen vyplníte, vytvarujete, pročešete, ale také zafixujete. Ve vaší kosmetické taštičce, tak nemusí být spousta dalších produktů. (1030 Kč, Estée Lauder)

foto: se svolením Estée Lauder

Fixace obočí

Trend laminace je stále aktuálním, ale máme pocit, že jeho pomyslná sláva pomalu opadává. Obočí už se nevyčesává směrem vzhůru, ale opravdu se kopíruje jeho přirozený růst a směr. Pokud chcete tento efekt přece jen zachovat a své obočí udržet po celý den v perfektním tvaru není nic jednoduššího než použít fixátor, kterým snadno obočí vyčešete a následně i zafixujete. Lze ho použít po aplikaci tužky nebo barevného gelu. Tímto krokem docílíte opravdu přirozené, ale vysoké fixace, která podtrhne váš finální look.

Pro dokonalou fixaci obočí doporučujeme vyzkoušet jednu z posledních novinek od Anastasia Beverly Hills Brow Freez Gel, který díky inovativnímu kartáčku s opravdu jemnými zoubky dokonale oddělí a zahustí každý chloupek. Jeho aplikace je velice snadná, gel rychle schne, netvrdne a nevytváří nevzhledné žmolky. (390 Kč, Sephora)

foto: @nikolaknizkova

Dalším skvělým fixátorem je také Catrice Super Glue. Jediné minus je za nás poměrně malý kartáček, který ovšem někomu může vyhovovat, každopádně je to zanedbatelný nedostatek v porovnání, co dokáže. Ultra silné zpevnění, průhledná nelepivá textura a dokonalý výsledek. (119 Kč, Notino)

foto: se svolením Catrice

NYX Professional Makeup The Brow Glue je také jednou z našich stálic. Tento gel dokáže několika tahy udělat bezchybné fluffy obočí, nebo jen zvýraznit jeho přirozený tvar. Po zaschnutí je gel voděodolný, nedrolí se, a ani nelepí. Jen je potřeba s ním pracovat poměrně svižně. Ale výsledek bude stát za to! (212 Kč, Notino)

foto: se svolením NYX Professional Makeup

Tipy na konec

  • při dokreslení čí barvení obočí myslete na to, že jeho barva by měla být lehce tmavší než barva vašich vlasů nebo v jejich barvě
  • netrhejte obočí z jeho vrchní části, pouze chloupky, které jsou opravdu mimo tvar obočí, ať zbytečně nesnižujete jeho přirozený oblouk
  • nezapomeňte o obočí pečovat (růstové sérum, výživa v podobě olejů)
foto: se svolením Benefit Cosmetics
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram