Čistá krása kávového zrna v nové kolekci Cartier Grain de Café

Čistá krása kávového zrna v nové kolekci Cartier Grain de Café

Pro všechny milovníky kávy a dokonalých šperků je tu dechberoucí kolekce Cartier Grain de Café. Prsteny, náhrdelník, náramek či zdobná brož. Nechte se unést do říše dokonalosti.

Souvislost mezi obyčejným a vzácným lze najít v nevyčerpatelné studnici inspirace - v přírodě. Otázka vize a zvědavosti, kterou značka Cartier zachytila v jedinečné kolekci šperků, pro které se hlavní inspirací stalo kávové zrno. Právě jeho plný a kulatý tvar inspiroval Cartier k vytvoření dokonalé kolekce, která je stejně jako jeho vize přírody: rebelská, svobodná a sofistikovaná, otevírající vlastní tvůrčí pole, jež dává vzniknout těm nejneočekávanějším a nejoriginálnějším šperkům. Grain de Café je kolekcí, která si pohrává se zlatem, světlem, povrchovou úpravou a objemem. 

foto: se svolením Cartier

Motiv kávového zrna uvedla poprvé legendární kreativní ředitelka francouzského domu Cartier, Jeanne Toussaint, v roce 1938. Pro Jeanne Toussaint bylo zlato jasnou volbou, protože věděla, že se dá skvěle transformovat. Ikonickými se šperky s kávovými zrny staly v 50. letech 20. století, kdy si získaly i nově korunovanou monackou kněžnu Grace, čímž se mnohem více posílila jejich noblesa a sofistikovanost v celosvětovém povědomí. Navzdory svým miniaturním rozměrům představuje toto zdokonalené zrnko spojení dvou tvůrčích vzorů, které jsou značce Cartier drahé: flóry a každodenních objektů. Osázené diamanty nebo rubelity. 

foto: se svolením Cartier

Prsteny, náhrdelník, náramek či zdobná brož jsou složeny z řetízků v kombinaci bílého a žlutého zlata doplněné o jednoduchou nebo dvojitou řadu kávových zrnek osazenou diamanty různých velikostí.  Dokonalá rovnováha mezi silou a jemností, tvůrčí napětí, které obnovuje květinový žánr a nabízí novou vizi krásy.

foto: se svolením Cartier

Veškeré odborné znalosti šperkařských ateliérů se soustředí na jediný cíl: oživit tento výjimečný florální objekt za pomoci propojení výzkumu a pohybu, zvládnutí objemů a práce se zlatem. Kávové zrno je přeneseno do ryzího, zářivého a dokonalého zlato, které je zpracované ve dvou odstínech. Poté je svěřeno talentovaným řemeslníkům ateliéru, aby začali kouzlit a přetvořili tak pevný paprsek světla v živoucí výtvory. Ti vytvarovávají podlouhlé tvary a rýhují jejich povrch, aby následně mohli konce zrnek ozdobit diamanty a připevnit je na řetízky z "palmového stromu" ze žlutého a bílého zlata. Hravá elegance v čisté linii tvořené kaskády zrnek.

foto: se svolením Cartier

Tváří kampaně Grain de Café, inspirované osobností a talentem Grace Kelly, jež je neodmyslitelně spjata s Francouzskou riviérou a zlatým věkem kinematografie, se stala americká herečka Elle Fanning.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram