Kadeřnická značka Matrix pomáhá učňům zařadit se na trh práce

Kadeřnická značka Matrix pomáhá učňům zařadit se na trh práce

Projekt Matrix Start mění přístup ke vzdělávání učňů. Reaguje tak na nedostatečnou nabídku praxe v kadeřnických školách.

Cíl projektu

Zvýšení kvality vzdělávání budoucích kadeřníků, to je cílem projektu Matrix Start. Důvodem jeho vzniku jsou nedostatečné možnosti praxe při studiu a následná malá motivace absolventů v oboru zůstat. Společnost Matrix, která spadá pod Divizi profesionálních produktů společnosti L’Oréal Česká republika, chce situaci změnit prostřednictvím rozšiřování nových, moderních a na praxi orientovaných přístupech ke vzdělávání kadeřníků do co největšího množství škol.

Zdroj: se svolením Matrix

Studenti se vzdělávat chtějí

Potřebu dalšího vzdělávání potvrzuje i průzkum mezi studenty oboru, podle kterého má téměř 90 procent z nich zájem o doplňující vzdělání nad rámec nabídky škol. Podle informací sdílených řediteli učilišť se zástupci značky Matrix zůstává v oboru jen mizivé procento absolventů oboru kadeřník/kadeřnice. „Jako hlavní důvody tohoto nezájmu vnímáme především nedostatečnou nabídku praktické výuky, zastaralé studijní materiály a velmi omezenou přípravu pro budoucí podnikání,“ vysvětluje důvod vzniku projektu Matrix Start Lucie Kukačková, brand business director značky Matrix ze společnosti L'Oréal Česká republika.

Zdroj: se svolením Matrix

Potřeba modernizace a orientace na praxi

K otázce, jak studenti vnímají současné nastavení výuky, z dat průzkumu 1 společnosti Matrix vyplývá, že by téměř polovina z dotazovaných ocenila změny v nastavení vzdělávání oboru kadeřník/kadeřnice. Výsledky průzkumu potvrzuje také zkušenost Olgy Pazourové, mistrové ze Střední školy obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou: „U studentů vidím, že jim chybí sebedůvěra a jistota, říci si adekvátní cenu za odvedenou práci. Z pozice učitele mi chybí možnost poslat studentky např. na 14denní praxi do profesionálního salonu nebo školicího střediska na odbornou praxi. Ačkoliv se snažím sebevíc, nikdy studentům nebudu schopna plně předat realitu, která je čeká po ukončení studia,“ uvádí Pazourová.

Zdroj: se svolením Matrix

Nabídka projektu

Matrix Start jako jediný nabízí řadu vzdělávacích webinářů orientovaných nejen na praktická témata vhodná pro studenty, ale pokrývá také témata relevantní přímo pro učitele a mistry odborného výcviku s cílem postupně zvyšovat kvalitu a aktuálnost výuky s cílem šířit povědomí o nových, moderních a na praxi orientovaných přístupech ke vzdělávání kadeřníků v co nejširším množství škol. Motivace pro talentované studenty Na projekt Matrix Start navazuje kromě podpory vzdělávání také řada dalších aktivit.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram