Jirka Hofbauer představuje svou tajemnou kolekci RTM 2024

Jirka Hofbauer představuje svou tajemnou kolekci RTM 2024

Stylista a designér Jirka Hofbauer uvádí dámskou kolekci večerních modelů nazvanou Kéž všechny masky světa padnou. Dvanáct různorodých looků zahalených do tajemství odehrávajícího se brzy nad ránem.

Záhadná a temná, jiskřivá a snová. Kolekce plná modelů klopytájící na pomezí party looku i velké večerní. Všechny modely jsou posazené někde mezi party stavem, spánkem, bdělostí a sněním, kdy zvažujete, jestli na večírku zůstat, nebo odejít. 

foto: Michael Dvořák

"Chtěl jsem pracovat s jistou dramatičností a opulencí, ale nikoliv těžkopádností nebo pocitem archivální kostýmnosti. Současně je pro mě důležitý motiv masky. Každý model má v sobě prvek tajemství. Něco za co se můžete skrýt, ale v jistý čas odhodit a odhalit se," říká Jirka Hofbauer.

Kolekce je o střihovém návratu ke klasické krejčovině. Najdete v ní sako, smokingové sako, trenčkot, topy, košile, sukně a šaty. Linie složená z dvanácti různorodých looků nabízí materiály jako satén, krajka, šifon, tvíd, brokát, organza, hedvábí či hedvábný satén. Každý look má také svůj specifický doplněk, který ho zároveň odlišuje od ostatních. Baret, závoj, vejír, sluneční brýle, sperky, výrazné líčení, rukavice, vycházková hůl nebo čelenka. Za ozdobami hlavy stojí modistka Miluše Tóthová, která do kolekce vytvořila tyto unikáty.

foto: Michael Dvořák

Představení kolekce pro veřejnost proběhne v listopadu v rámci mezinárodního festivalu designu
Meat Design 2023 v Ostravě. Během tohoto eventu bude navíc představen i v pořadí třináctý model, který byl vytvořen exkluzivně pro tento svátek designu.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram