Kreativita bez hranic: Poznejte svět Louis Vuitton a japonské umělkyně Yayoi Kusama

Kreativita bez hranic: Poznejte svět Louis Vuitton a japonské umělkyně Yayoi Kusama

Japonská umělkyně je kněžkou všezahrnujícího, hypnotického a pestrého umění. Tato avantgardní tvůrkyně je dobře známá po celém světě. Je také jednou z ikon éry hippies. Její tvorba je nezaměnitelná, své motivy aplikuje ad infinitum, dokáže zcela pohltit prostor.

Yayoi Kusama

Narodila se v roce 1929 v japonském Matsumoto. Umělkyně dokázala překonat neblahé okolnosti a podařilo se jí magicky a s odhodláním transformovat svou životní cestu. V 50. a 60. letech cestovala za dobrodružstvím po celém světě. Od Tokia až po New York si její umění získávalo obdiv a ona během tohoto procesu dokázala zachránit samu sebe. Ve své umělecké práci se jí podařilo zachytit náznak nekonečna. V 70. letech se vrátila zpět do Japonska. To, co mohlo okolnímu světu v první chvíli připadat nestandardní, z ní učinilo jednu z nejúžasnějších globálně uznávaných umělkyň 21. století. Jednoznačně je však nejúspěšnější žijící umělkyní. 

Zdroj: se svolením LV

Historie se opakuje

Kreativní setkání mezi módním domem a Yayoi Kusamou navazuje na předchozí umělecké spolupráce značky Louis Vuitton. Je založeno na ryzosti, ikonoklasmu a především na oboustranném hledání dokonalosti a umění u běžných věcí. V módním domě Louis Vuitton nemá tvorba kouzelných produktů žádné limity. Nová etapa kreativního dialogu mezi značkou Louis Vuitton a Yayoi Kusamou začíná tam, kde v roce 2012 spolupráce skončila. Začíná dárkem, který v sobě dokonale pojí oba světy. V roce 2012 si Yayoi Kusama vybrala jeden z nejvíce nadčasových a nejkouzelnějších ikonických předmětů módního domu a přetvořila jej po svém – pomalovala kufr Louis Vuitton svými charakteristickými puntíky, které jsou pro umělkyni ztělesněním nekonečna. Přesná replika těchto puntíků vytvořených Kusaminou rukou zdobí unikátní produkty značky Louis Vuitton. Design spolu s dalšími aspekty této úžasné spolupráce byl velkou výzvou a motorem savoir-faire ikonického módního domu.

Zdroj: se svolením LV

Kolekce

V kolekcích vytvořených v rámci spolupráce je prvořadou myšlenkou proliferace. Kaskádovité motivy, jejich atributy a vize nekonečna, zrcadlící se v širokém záběru kolekce, zachvacují ikonické kousky módního domu a transformují je. Jsou odrazem Kusamina tvůrčího procesu a oblíbených témat a ve stejné chvíli testují a posouvají limity savoir-faire značky Louis Vuitton. V kolekci nacházíme různé motivy, které už svým názvem naznačují o jaké vzory se bude jednat. Nalezneme zde motivy Painted Dots, Metal Dots, Infinity Dots a Psychadelic Flower.

Zdroj: se svolením LV

Spolupráci Louis Vuitton x Yayoi Kusama doprovodí jedinečná vizuální kompozice, počínaje designem výloh butiků, přes pop-upy, až po deformované billboardy. Chybět nebudou ani zážitky spojené s virtuální realitou, XR hra a speciální propagační kampaň. Na konci listopadu byla zahájena v Tokiu.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram