Nejlepší vlasové vůně: kosmetický produkt, kterému podlehnete

Nejlepší vlasové vůně: kosmetický produkt, kterému podlehnete

Vlasový parfém je nejspíše produktem, o kterém jste možná do dnešního dne ani netušili, že ho potřebujete. Jen si představte ten pocit, když máte čerstvě umyté vlasy a jen lehké pohození hřívou nebo jemné doteky ve vašich vlasech způsobí, že se okolo vás rozline ta dokonalá vůně.

Stejně tak, když ráno odcházíme z domu a na několik pulzních bodů nastříkáme oblíbený parfém. Kromě zápěstí nezapomeneme na krk, zátylek a jemnou mlhu dopřejeme i svým vlasům, abychom při každém pohybu hlavou okolo sebe vytvořili tu dokonalou bublinu, kterou chceme být obklopeni celý den. Chápeme, chápe - ovšem v tomto případě vyvstává pro naše vlasy jeden velký problém a tím je alkohol, který ve vysoké míře eau de parfum, eau de toillette i cologne obsahují. Možná lehký závan, kterým se projdeme, našim vlasům neuškodí, ale pravidelné používání, na které si díky velké a dokonalé nabídce parfémů rychle zvykáme, určitě ano.

foto: Pexels

Kadeřníci proto doporučují speciální vlasové parfémy, díky jejich složení nedochází k poškození vlasů. U zvučných jmen známých parfémů jejich výrobci nabízejí k bestsellerům i variantu vlasového parfému, které obsahují minimum vysušujícího alkoholu. U značek jako je Balmain, Sachajuan nebo Gisou najdete kromě vonných složek také ty intenzivně pečující a ochranné.

Nechte se inspirovat naším výběrem vlasových parfémů a vyberte ten pravý pro sebe:

1) Balmain Paris Hair Couture kolekce Heritage

Balmain nabízí exkluzivní novinku tří vlasových parfémů z dílny známé návrhářky vůní a držitelky ocenění Niche Fragrance Award, Cecile Zarokian. V roce 2024 oslaví Balmain Hair své zlaté 50. výročí. S blížícím se příchodem významného výročí představuje tyto vlasové vůně. Každá z nich obsahuje vysoce kvalitní složky. Kromě dlouhotrvajícího voňavého prožitku zároveň vlasy obohatí o přírodní složky, jako je hedvábný protein a arganový elixír, které vlasům zajistí hebkost a zdraví na pohled i na dotek. Do kolekce Heritage patří vůně - Ginger 1974, Cardamom 1974, Vetiver 1974. (2990 Kč, Salononline, nebo v salonech Balmain Hair)

foto: se svolením Salononline

2) Maison Francis Kurkdjian Paris Baccarat Rouge 540

Kolekce vůní Maison Francis Kukdjian je kultovní díky své omamné síle. Baccarat Rouge 540 je navíc nejprodávanější vůní. Nyní ji můžete mít i v podobě vlasové mlhy, která je nejen bez alkoholu, ale také je obohacena o ricinový olej a výtažku z lilie. Vlasy tak nezatěžuje, ale zanechává je jemné, lesklé a smyslně provoněné. (1900 Kč, Ingredients)

foto: se svolením Ingredients

3) Gisou Honey Infused Hair Perfume

Tento vlasový parfém je obohacen o přírodní med získaný z rodinné včelí zahrady Mirsalehi, jehož složení vyživuje vlasy a zároveň je dokonale provoní. Obsahuje směs minerálů, vitamínů, aminokyselin a antioxidantů, které vlasy regenerují a zároveň je provoní ženskou vůní květinových tónů připomínajících procházku rozkvetlou zahradou. Díky obsahu medu pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu vlhkosti vlasů, což vede k hedvábně hladké hřívě s oslňujícím leskem. (970 Kč, Sephora)

foto: se svolením Sephora

4) Diptyque Do Son

Yves Coueslant, jeden ze zakladatelů Diptyque, se nechal inspirovat dětstvím, které strávil v indočínské zátoce Do Son, a tak se zrodila vůně Do Son. Luxusní vlasový parfém s vyživujícím a ochranným účinkem kaméliového oleje. Jemný náznak mořského vánku, zahaleného do závoje elegantní květinové vůně s kapkou tuberózy, jasmínu a květu pomerančovníku. Kromě exotické vůně, která vás dokonale obklopí, zanechá tato mlha vaše vlasy jemné, krásně lesklé a hedvábné na dotek. (1450 Kč, Ingredients)

foto: se svolením Ingredients

5) Byredo Rose Of No Man′s Land

Jedna z našich nejoblíbenějších vůní od značky Byredo. Delikátní vlasový parfém, jehož povznášející vůně očaruje nejen vás, ale také vaše okolí. Vůně se uvolňuje v průběhu celého dne při každém pohybu hlavy. Neviditelný závoj jim navíc dodá potřebnou výživu a dokonalý lesk. (1600 Kč, Ingredients)

foto: se svolením Ingredients

6) Sachajuan Protective Hair Parfum

V tomto případě dostanete kromě nádherné vůně také hloubkovou péči a ochranu. Vlasový parfém Sachajuan vaše kadeře zahalí do osvěžující vůně svěží květinové směsi plné zeleného jablka, broskve, růže, cedrového dřeva a bílého pižma, ale také vlasy chrání před škodlivými vlivy vnějšího okolí. Ultrajemná mlha hydratuje, dodává lesk a chrání proti UV záření. (1560 Kč, Douglas)

foto: se svolením Douglas
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram