Dior ovládl Indii. Mimořádné řemeslné umění zachycené v kolekci FALL 2023

Dior ovládl Indii. Mimořádné řemeslné umění zachycené v kolekci FALL 2023

Dechberoucí přehlídka odehrávající se pod širým nebem Bombaje ve vlahém večerním okouzlení plném emocí a vyjádření díků za dlouholetou spolupráci a přátelství, na které chtěla poukázat kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri. To ji pojí s Indií a Karishmou Swali, uměleckou ředitelkou ateliérů Chanakya a Chanakya School of Craft.

V kolekci vzdává hold také Marcu Bohanovi, tehdejšímu uměleckému řediteli, který pod módním domem Dior tvořil dlouhých 30 let. Do Indie vycestoval již v roce 1962, čímž inicioval uměleckou spolupráci mezi Indií a Francií. 

foto: se svolením Dior

Chiuri tak o několik desítek let později navazuje v kolekci Dior Fall 2023 na indické bohatství v podobě krejčovského umění.

foto: se svolením Dior

Maria Grazia Chiuri dokázala zachovat nadčasové střihy, které i přes dlouhá léta zůstaly téměř nedotčené s nádechem jejího rukopisu a pestrobarevnou paletou nekonečné sytosti a intenzity, kterou Indie nabízí. Celá kolekce je tak velkou výtvarnou podívanou, která mapuje nejen umělecké tradice, ale každý kout indické krajiny.

foto: se svolením Dior

Opulentní večerní saka z tkaného hedvábí v tónech drahokamů, výšivky ze zlatých nití, štrasů, korálků a flitrů se tak blýskaly v záři desítek reflektorů za hvězdné noci. Nechyběly asymetrické róby, sárí či zdobené tabardy. Nápadná růžová, fuchsiová, žlutá, potisky pávů a květin evokovaly bollywoodské filmové plakáty.

foto: se svolením Dior

Celý tento dialog plný nekončící kreativity tak dokazuje, jak výjimečně lze zachytit savoir-faire a posílit tak vzájemné propojení přátelství a pracovních vztahů mezi Francií a Indií.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram