Připravte své vlasy na léto: jak se vyhnout suchým a lámavým vlasům

Připravte své vlasy na léto: jak se vyhnout suchým a lámavým vlasům

Léto je obdobím slunce, pláží a dobrodružství, ale také velkou výzvou pro naše vlasy. Sluneční paprsky, mořská sůl a chlor z bazénů mohou vést k suchým, lámavým a poškozeným vlasům.

 

Připravte své vlasy na léto už dnes s osvědčenými tipy a triky (nejen) pro domácí péči a ošetření, které zajistí, že vaše hříva bude zdravá a krásná i během letních měsíců.

1. Čištění vlasů

Bez ohledu na roční období se snažíte dodržovat zásady správné péče o vlasy po celý rok, ale stále jsou bez lesku, působí mdle, ztrácí svou pružnost a prostě to není ono? Na vině mohou být ve vodě přirozeně obsažené minerály, které se dokoží postupně usazovat na vlasech, vytvářet poměrně velkou vrstvu a postupně oxidovat. K tomu se samozřejmě přidávají nánosy silikonů, které mohou být obsažené v nekvalitních šamponech, kondicionérech či maskách, ale také v suchých šamponech nebo v lacích na vlasy. Ne všechny silikony jsou samozřejmě špatné, ale ty, které mají tendenci se na vlasech vrstvit, je nutné v péči o vlasy eliminovat. V tomto případě doporučujeme profesionální ošetření Malibu C, které s vlasy dokáže doslova zázraky. Vlasy již po prvním ošetření budou působit zdravějším dojmem, leskle, plné energie, bez zatížení a navíc budou dokonale připravené na barvení či zesvětlění. Po této proceduře budou vlasy maximálně schopné přijímat všechny benefity z domácí péče a kvalitních produktů.

foto: se svolením Salon Professional

2. Hydratace je klíčová

Před létem je opravdu důležité poskytnout vlasům co největší dávku hydratace. Zařaďte do své vlasové rutiny produkty, které vlasům poskytnou hydrataci. Nezapomeňte na pravidelné hydratační masky. 

foto: se svolením Salon Professional

3. Ochrana před sluncem

Stejně jako chráníte svou pokožku opalovacím krémem, měly by být i vaše vlasy chráněny před škodlivými UV paprsky. Působení slunečních paprsků může vlasy rychle vysušit, změnit jejich barvu a vést k jejich lámavosti. K minimalizaci poškození vám kromě módního klobouku pomůžou také produkty s UV ochranou

foto: se svolením Salon Professional

Malibu C Leave-in Conditioner Mist (490 Kč), Alterna Replenishing Moisture CC Cream (790 Kč), Malibu C Hydrate Color Wellness® Conditioner (370 Kč)

4. Minimalizace tepelného stylingu

Pravidelné používání tepelných nástrojů na vlasy odebírá potřebnou vlhkost, oslabují vlasy a zapříčiňují jejich lámání. Tepelné úpravy se nemusíte úplně vzdávat, pokud budete vědět, jak minimalizovat její neblahé dopady. Před úpravou vlasů aplikujte produkt určený k ochraně vlasů před teplem, teplotu nenastavujte na nejvyšší stupeň, vyzkoušejte "studené" metody stylingu, jako je zaplétání do copů a drdolů. Pokud vyzkoušíte tuto metodu přes noc, efekt bude dokonalý.

5. Pravidelné stříhání

Pravidelné stříhání vlasů pomáhá odstranit roztřepené konečky a zabraňuje dalšímu poškození. Zvláště před létem je dobré si nechat ostříhat vlasy, aby byly zdravé a připravené na sluneční paprsky.

foto: Pexels

6. Ošetření po koupání

Po každém koupání v moři nebo bazénu je důležité vlasy důkladně opláchnout čistou vodou, aby se odstranily zbytky soli nebo chloru, které mohou vysušovat a poškozovat vlasy.

7. Použití lehké vlasové kosmetiky

V létě sáhněte raději po lehčích kondicionérech, které nezatíží vlasy. Vlasové oleje, jako je arganový nebo jojobový olej, pomohou udržet vlasy hydratované a lesklé. Stačí pár kapek aplikovat na konečky vlasů. 

foto: se svolením Notino

Wella Professionals Invigo Sun (888 Kč)

Příprava vlasů na léto nevyžaduje složité procedury. S několika jednoduchými kroky a pravidelnou péčí můžete mít zdravé a krásné vlasy i během horkých letních měsíců. Důležité je zaměřit se na hydrataci, ochranu před sluncem a pravidelné ošetřování, aby vaše vlasy byly připravené na všechny letní dobrodružství.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram