Připravte svůj šatník na novou sezónu podle nejnovějších světových trendů

Připravte svůj šatník na novou sezónu podle nejnovějších světových trendů

Módní průmysl je vždy o krok napřed a tak i v čase, kdy ještě dlouho budete oblékat zimní bundy a kabáty, přichází s trendy pro jarní sezónu roku 2023.

Po menších módních přehlídkách nebo on-line prezentacích trendů, které měla na svědomí pandemie, se kreativita ve světě módy vyšvihla na nejvyšší úroveň. Nenechte se ovlivnit aktuálními venkovními teplotami a začněte svůj šatník připravovat na jarní období již nyní. Módní expertka radí, jaké kousky stojí za to vyzkoušet.

Barva roku 2023

Jako každý rok, i tento prosinec vybral světový institut Pantone barvu pro nadcházející sezónu. Stala se jí magentová, konkrétně odstín Viva Magenta, tedy něco mezi tmavší vínovo červenou a červeno růžovou. Výrazný odstín vypovídá o vnitřní síle, poukazuje na tolik potřebnou rovnováhu a srší elánem. Sama výkonná ředitelka Pantone Color Institute tuto volbu popsala jako pulzující barvu, jež demonstruje nový signál síly, kterou všichni potřebujeme pro optimističtější budoucnost. To se ihned promítlo do módních trendů nebo designů produktů nejrůznějších značek. “Nevěšte hlavu, pokud neseženete kousek celý v této barvě nebo si nejste jistí, zda máte v ruce do puntíku totožný odstín. Úspěch bude mít i oblečení, které kombinuje barvu Viva Magenta a například modrou nebo zelenou,” radí Erika Poštolková, módní expertka za Bezvasport.cz. Zahalte se do trendy barvy a probuďte svou energii.

Balonový střih

O tom, že jsou balonové rukávy stále se vracejícím trendem není pochyb. Puff sleeves můžete vidět na šatech, halenkách, ale i bundách. Nyní se však balonový střih stal hlavním prvkem celého kousku oblečení. “Od jinak áčkového střihu šatů s balonovými rukávy se nyní dostáváme k balonovým spodičkám. Šaty nebo sukně s balonovým spodním lemem jsou správnou volbou pro letošní sezónu. Dávejte si však pozor na kombinace. K těmto kouskům se hodí spíše upnutý vršek,” říká Erika Poštolková, módní expertka za Bezvasport.cz. K takovým šatům zkuste sandálky s mohutnými klínky nebo elegantní tenisky.

Flitrujte!

Velké flitry, metalízu a spoustu třpytu obvykle necháváme na zimní měsíce, kdy večírky a další společenské události vyžadují slavnostní oblečení. Trendy pro rok 2023 ovšem prohlašují právě sezónu jaro/léto za ideální čas na vše třpytivé, zlaté nebo stříbrné. “Tento trend opravdu proměňuje metalické kousky z příležitostného party oblečení na celoroční oblíbence. Třpytivé a flitrované vršky jsou vždy elegantní, ale nyní vyzkoušejte například kalhoty nebo sukni. V případě, že byste se v tomto oblečení necítili ve své kůži, zvolte nějaký lesklý doplněk jako jsou kabelka nebo boty,” dodává Poštolková. Mimo stříbrné a zlaté barvy vybírejte spíše jemnější a světlejší barevnou paletu flitrů jako jsou světle růžová, pastelová nebo průhledná. Široký výběr trendy oblečení nejen pro dámy naleznete na www.bezvasport.cz.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram