Reem Acra zrcadlí v jarní kolekci 2016 secesi i šedesátá léta

Reem Acra zrcadlí v jarní kolekci 2016 secesi i šedesátá léta

Někdy jako tanečnice břišního tance, jindy jako urozená dáma z doby první republiky a potom odraz šedesátých let. Reem Acra se pustila do velké show!

Reem Acra se rozhodla v jarní kolekci 2016 propojit dva světy, které jsou si blíže, než se zdá. Minulost s přítomností a jako společný prvek zvolila pásek. Jak sama návrhářka potvrdila, procházela před sestavením kolekce blešáky a hledala pásky, které by mohla použít. Svůj záměr zvládla proměnit ve skutečnost, a tak se nám teď skýtá pohled na více jak čtyřicet modelů, z nichž u většiny je hlavním poutačem lidského zraku právě zvýrazněný pas. 

A tam kde nejsou pásky, jsou probrány šaty již ve střihu tak, aby byl pas bez problémů stále tím hlavním. Reem Acra se tak odkazuje do minulosti, do dob přepychové a noblesní secese, kdy právě úzký pas hrál vždy velmi důležitou roli v dámském oblékání. Modely, které dobu již přes sto let minulou připomínají, přesvědčují o své autentičnosti i díky pečlivému výběru luxusních látek v přírodních tónech s doplňkovými efekty, kterými se stal kupříkladu lesk či třpyt. 

Dech nám kolekce brala se svým každým dalším modelem. A proto když na mole zrovna nebyly prezentovány rozevláté prvorepublikové róby, zatajený dech u diváků přetrvával stále. Úsporné topy s krátkými sukněmi v cirkusových barevných kombinacích i dlouhé šaty, jež působily díky volbě své barevnosti jako divadelní kostým, potěšit dokázaly také. Reem Acra odhalila ženské dekolty díky hlubokým véčkovým výstřihům a absenci podprsenek, a potěšila nás výběrem přirozeného líčení, který podtrhl ženskou krásu ve tvářích modelek. Jemné kouřové stíny společně s tónovanými rty a staženými vlasy pomocí stuhy dotvořily atmosféru let minulých a připomněly, že i přítomnost má co zajímavého říci. 

Ale my se stejně už teď těšíme, co u Reem Acra přinese budoucnost!

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram