Resort 2016 Christian Dior klade důraz na střih

Resort 2016 Christian Dior klade důraz na střih

Kolekce byla bohatá - na vzory, materiály i druhy vrstvení a střihů. A módní přehlídka byla navíc přesunuta k moři. Jak působivé!

Hlavní kreativní ředitel značky Raf Simons se rozhodl svou Resort kolekci pro rok 2016 přesunout mimo Paříž a vybral si pro ní místo s dokonalým výhledem na Středozemní moře. A už samotné místo bylo pro všechny přihlížející skvělou show samo o sobě. Spokojené vlny moře, jasná obloha a v pozadí tvořily panorama hory. Líbí se mi, když můžu jít předvést kolekci ven. Prostor, jako je právě ten dnešní, je totiž dokonale ženský, unikátní a důvěrný," vyjádřil se o výběru místa Simons.

Kolekce sama o sobě nebyla o nic méně zajímavá a úspěšná. Raf se soustředil především na skládání a řasení materiálů, stejně tak i na střihy samotné. Navrhl několik modelů s asymetrickým střihem, pečlivě se věnoval kombinování materiálů dohromady, a výsledkem jsou velice osobité modely šatů. A pak jakoby měl té pečlivosti a upravenosti příliš, navrhl jednobarevné maxišaty v rovných liních. Žádné zdobení navíc, žádné propracování střihu. Prostě jednoduše. Přímočaře.

Modelky nechal bez výrazného makeupu, na rtech měly jen bezbarvý lesk. Většinu modelů doplnil špičatými kotníkovými botami ze semiše, ať už v černé barvě nebo i s barevnými vzory. A jako velice oblíbený se ukázal vzor venkovské kostky - kombinoval klidně dvě barvy tohoto vzoru dohromady. 

Zdroj: vogue.com; style.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram