Do své nové vlasové péče vložila Taťána Kuchařová víc než jen nejčistší přírodu. Co vše za touto spoluprací stojí, nám prozradila v rozhovoru společně s Evou El Bourkhissi

Do své nové vlasové péče vložila Taťána Kuchařová víc než jen nejčistší přírodu. Co vše za touto spoluprací stojí, nám prozradila v rozhovoru společně s Evou El Bourkhissi

Spolupráce značek Iconic by Tatiana Kucharova a Moroccan Sense přinesla nejenom jedinečnou kvalitní a naprosto čistou přírodní vlasovou řadu, ale také bohaté zkušenosti a znalosti obou stran. Průběh spolupráce, přísné certifikace i samotný výsledek vám poodhalí dnešní rozhovor. 

Milé dámy, nedávno vznikla vaše nová vlasová kosmetika. Povězte mi, jak tato spolupráce začala a jaká byla? 

Eva: Spolupráce byla nad naše očekávání, možná i proto, že je to pro nás první spolupráce se známou osobností. Bylo to všechno hodně spontánní. Atmosféra prvního setkání byla úžasná. Spolupráce vznikla na základě testování našich produktů, konkrétně arganového oleje s levandulovou esencí, šamponu a kondicionéru, které jsme Táně věnovali. Z výrobků byla Táňa tak nadšená, že jsme se domluvili, že pro její značku ICONIC by Tatiana Kucharova vytvoříme šampon a kondicionér. Táňa má díky barvení velmi namáhané vlasy. Tehdy nám prozradila, že hledá vlasovou péči, která by byla nejenom kvalitní, ale zároveň šetrná, teda v organické podobě. A na tom jsme začali spolupracovat. 

Taťána: Před pár lety jsem založila svůj brand ICONIC, který se rozrůstá o další „baby“ v rodině. Celé jsem to odstartovala vydáním knížky, k tomu jsem vytvořila mini merch s vonnou svíčkou, čokoládovou terapii ve spolupráci s Čokoládovnou Steiner & Kovarik a šumivé víno v bio kvalitě. Postupně k tomu přidávám i segment krásy, zdraví a módy. Přiznám se, že když jsem vyzkoušela vlasové produkty od přírodní kosmetické značky Moroccan Sense, okamžitě jsem se do produktů zamilovala! Výsledky jsem viděla okamžitě. Nadýchané vlasy, lesklé, pevnější. Po delším používání jsem pak začala pozorovat, že mi vlasy zhoustly… A tak vznikla moje první organická vlasová řada ve spolupráci s  Moroccan Sense, která je anti-aging a která vlas od kořínků krásně vyživuje. Navíc je vhodná pro všechny typy vlasů, včetně šedin. K tomu jsme s mou kamarádkou udělaly kooperaci s Líčírnou Organics, která má velmi vysoké standardy, co se týče plnění ekologie, organické kvality a další. Líčírna je velmi vybíravá. O to víc mě těší, že tento šampon i kondicionér splňují ty nejvyšší kvality. Máme s nimi partnerství, které budeme rozšiřovat dál. Vlasy jsou koruna každé ženy. Mé vlasy jsou velmi namáhané, a proto jim musím dopřávat péči, která je hloubkově vyživí. A taková je naše organická vlasová péče, která navíc krásně voní. Je to takový náš love projekt. 

Co vás na spolupráci nejvíc bavilo? 

Eva: Tvořit nějaký produkt je samo o sobě velmi kreativitní, kdy zapojujete fantazii. Pro mě byla největší zábava alchymie při sestavování voňavé kompozice. Sestavování synergické směsi esencí, které vytvořily jednotnou vonnou kompozici.

Taťána: Každý jednotlivý proces má svůj pozitivní i negativní adrenalin. Mě na tom baví celý ten proces od začátku až do konce. Ať už je to výběr parfemace, pochopení celé laboratorní fáze, kde jsme dávali dohromady hustotu, vzhled, i co by jednotlivé vůně měly evokovat. Dále design obalů přes etiketu až po produkci, kdy vymýšlíš jednotlivá témata kampaně. Vznikla spousta krásných fotek, v kampani máme různé generace, aby bylo zřejmé, že je tato řada opravdu vhodná pro každého. Měli jsme moc šikovný tým, který se na tom podílel, a já jim za to moc děkuji, protože to je to, co prezentuje „tvář daného produktu“. A velké díky patří i našim partnerům, kteří s námi spolupracují a mají v plánu spolupracovat. 

Foto: Petr Jandera

Evi, prozradíš nám esence? 

Eva: Určitě ano. Jsou to zejména jednotlivé patentované látky, které mají i certifikát Ecocert, což už samo o sobě vypovídá o vyšší kvalitě produktů. Tyto látky podporují hydrataci vlasů a uzdravují vlasové vlákno, o čemž svědčí i studie, které se na nich dělaly. Například po tříměsíčním používání šamponu a kondicionéru poznáte opravdu viditelný rozdíl, vlas se uzdravuje, uhlazuje. Dále jsou to esenciální oleje, tedy vonné kompozice, které jsou získávané z rostlin a mají svůj větší rozměr, protože nejenom voní, ale ovlivňují nás i zevnitř. Ovlivňují naši psychiku, jak se cítíme a v jakém jsme rozpoložení. Bergamot je velmi pozitivní esenciální olej, v čemž vidím jeho největší přidanou hodnotu, protože nás dobře naladí. 

Co pro vás znamená organická kvalita? 

Eva: Organická kvalita je pro mě něco zdravého nejenom zevnitř, ale také zvenku. Organická kosmetika je pro mě zdravá kosmetika, která tělo nepoškozuje, naopak uzdravuje. Například u pleťové kosmetiky, kterou sice nanášíme zvenku na obličej, ale všechny její látky pronikají i do našeho těla. 

Taťána: Organická kvalita pro mě znamená, že je to to nejčistší, co si můžu dopřát. Je to to nejvíc pure z přírody a zároveň eko-friendly, co nezatěžuje planetu, a je to ten nejlepší produkt, který synergicky bere i dává přírodě zpět. 

Co bys, Evi, řekla o vaší značce, co je pro vás nejcennější?

Eva: Vypovídá to již samo o sobě z našeho názvu: Moroccan. Jsme malá rodinná firma, kterou tvoří marocká a česká kultura a Maroko nás hodně inspirovalo v tvorbě produktového portfolia a hlavně v obsahu arganového oleje, který pochází z Maroka. Je to naše hlavní složka, kterou obsahují všechny produkty, a to díky benefitům, které tento olej má, to jest omlazující, vyživující. Arganový olej navíc podporuje pružnost a elasticitu pokožky, tedy je i anti-aging. Je také uzdravující, takže je vhodný i pro ty, které trápí kožní problémy. Přáli jsme si, aby naše kosmetika měla větší rozměr, což náš arganový olej má. Maroko nabízí mnohem více přírodních bohatství, jako je například olej z opuncie, který jsme využili i při tvorbě vlasové péče ICONIC by Tatiana Kucharova. 

Je to tedy váš nejcennější produkt? 

Eva: Z hlediska našeho dosavadního vývoje a tvorby bych ho zařadila na vrchol pyramidy, protože jeho vývoj byl krásný ve všech aspektech. Dlouho jsme testovali patentované látky a nakonec jsme zvolili dvě a výsledek je úžasný. 

Kde všude můžeme tuto řadu pořídit? 

Eva: Na našem e-shopu můžete tyto produkty pořídit samostatně i ve výhodné sadě. Spolupráci jsme navázali i s pražskou prodejnou Líčírna Organics, která rozšiřuje svoje portfolio o vlasovou péči. Mají e-shop a dvě prodejny – jednu na Vinohradech, druhou pak na Letné.  

Foto: Greta Konečná Blumajerová 

Vlasová péče ve spolupráci s Táťánou je vaše první? 

Eva: Máme svou první řadu vlasové péče, kterou jsme tvořili ještě před spoluprací s Táňou. Nejsou v ní již zmiňované patentované látky, ale účinná také je. Vyvíjeli jsme ji na začátku naší tvorby, bylo to takové naše miminko. Co se vlasů týče, je fajn mít dvě vlasové řady, které můžete občas prostřídat. Vlasům prospívá z dlouhodobého hlediska nepoužívat pořád to stejné, ale na krátký čas vlasové produkty obměnit. 

Máte už nějaké ohlasy na tuto vlasovou řadu? 

Taťána: Je to kosmetika, která je organická, má svou cenu, a která je v sortimentu produktů dražší, ale stojí za to. Já osobně jsem se naučila dávkovat tento šampon tak, aby mi dlouho vydržel, ale správně posloužil. Opravdu ho stačí kapička, protože velmi dobře pění…. Zpětná vazba od našich fanoušků, stejně jako od profesionálních kadeřníků, je skvělá. Lidé oceňují kvalitu výrobku, jeho vůni a často i třeba jeho ekologický obal, který je recyklovatelný. Vlasy jsou po této péči zdravé, ucelené a připravené na jakýkoliv styling. 

Táni, prozraď nám, co se u tebe chystá nového?

Táťána: Spolupráce s About You je moje letitá spolupráce, kterou mám moc ráda. Navrhuji pod nimi svou kolekci oblečení Iconic by Tatiana Kucharova. Je to kolekce, která se skládá z pár základních kousků, které můžete různě kombinovat. Mé kolekce se hodně doplňují a prolínají, aby z nich šlo postupně tvořit více skvělých outfitů. Teď budu v Berlíně a Hamburku fotit podzim a zimu 2023/2024, kde jsou trendy barvy – temně fialová, temně zelená, bordó a tak dále. Jsou tam krásné kabáty, klobouky, vychytávky se šálami, moc se na to těším. Produkci dělá zahraniční tým, díky čemuž se moje práce dostane dál, než jen do Česka a na Slovensko. Kampaň budeme fotit v art muzeu a bude to hodně cool. V této spolupráci jsem v roli autorky, návrhářky, modelky, jsem součástí realizačního týmu, promuji to a je to opravdu komplexní manažerská a kreativní práce. Moc dobře se mi s těmito lidmi pracuje, má to úspěch a je to zároveň můj splněný sen, že si navrhuji vlastní kolekci. A nejenom kolekci oblečení, protože celkově rozvíjím svoje podnikání pod vlastní značkou a to je opravdu práce snů. 

Teď jsem také v procesu chystání pěstící kosmetické řady. Vnímám různé trendy, ráda bych do toho zařadila vitamíny, kolagen a další, ale to si ještě nechám pro sebe…

Speciální poděkování za zprostředkování rozhovoru patří Michaele Šedo

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram