Rozhovor s českou módní návrhářkou Jitkou Klett

Rozhovor s českou módní návrhářkou Jitkou Klett

V salonu Jitky Klett se setkáte s individuálním přístupem 

Co byste o sobě našim čtenářům řekla?
Jsem člověk, který se snaží přinášet lidem radost do života. Móda je též jeden z prostředků, který využívám k této mé životní filozofii.

Co vás vedlo právě k návrhářství a jaké byly Vaše začátky?
Od dětství jsem měla velký smysl a cit pro estetiku a krásno. Se zájmem vytvářet něco nového netradičního. Navrhování oděvů v počátcích pro konečného klienta, kterého jsem neznala jsem později zaměnila za modelovou individuální práci s klienty. V současnosti se věnuji pouze klientům, kteří mají zájem o individuální, diskrétní přístup a též o nové dimenze v odívání spojené s typologií klienta.

Čemu se v současné době věnujete?
Po naší úspěšné autorské přehlídce  ART FASHION SHOW JITKA KLETT 2014, kterou jsem představila ve Spojených arabských emirátech, České republice a na Slovensku koncem roku 2013, mám momentálně v plánu věnovat se více klientkám v obou mých salónech. Mimo to jsem aktivní ve více projektech v České Republice i v zahraničí, které jsou spojené s mou profesí.

Na základě jakého kritéria volíte použité materiály?
Při zakázkové práci v salónech, je nejdůležitějším kritériem ­požadavek klientky. Snažím se s ní ztotožnit, v případě, že je v silném rozporu s mým názorem, hledám kompromis. Nikdy na materiálech nešetřím, ať už na vrchových materiálech, podšívkách nebo drobné přípravě. Při tomto výběru jsem velmi precizní. Též z tohoto důvodu jsem často na cestách a vyhledávám tu nejvyšší kvalitu pro klienty, kteří mi dají důvěru.

Jak se díváte na konkurenci, nemáte někdy pocit, že Vaši práci někdo kopíruje?
Jestli Vás někdo kopíruje nebo ne? Pro mě to není podstatné. Mám vlastní styl, pracuji na něm každý den. V současné době, jak chcete být v módním biznisu úspěšný, nestačí být pouze dobrý modní návrhář. Musíte být těž dobrý stratég, manager, psycholog.. A to všechno se nedá kopírovat. Můžete kopírovat jiného návrháře, ale jakmile model neprodáte ­nemá to smysl a to rychle pochopíte. Pro mě je spíš potěšením, když jiného návrháře inspiruji a pokračuje v původní myšlence, kterou jsem v rámci kreativní tvorby pustila mezi lidi.

Kde stále berete inspiraci?
Inspiraci beru ze života. Mou silnou inspirací je také samotná klientka.

Je možné Vaše modely běžně zakoupit? Popřípadě si je nechat zhotovit?
Modely z mé dílny je možné si pořídit pouze v  mých salonech. A to v Praze na Malostranském nám., případně ve Zvonařské ul. 18 v Košicích. Arabské klienty obsloužím privátně v oblasti, ze které pochází. Stačí nás kontaktovat tam, kde preferujete náš salon navštívit.

Co obdivujete na domácí/světové módní scéně?
Obdivuji harmonii designu v jakémkoli módním stylu  na domácí i světové módní scéně.

Chtěla byste spolupracovat s některým z našich či zahraničních návrhářů?
Momentálně tuto potřebu nemám. Mám však hodně zkušeností z minula, kde jsem oslovovala designery na Slovensku a v Čechách a vytvořila zajímavé kolekce, které obohatily obě strany.

Co nového připravujete, chystáte? Na co se můžeme těšit?
Poslední měsíce jsem hodně vytížena v plesové sezoně. V nejbližších týdnech mne čeká více cest do zahraničí a to finálně rozhodne do kterých projektů v r. 2014 vstoupím. Vše je možné sledovat na naší stránce www.jitkaklett.com

Zdroj: Jitka Klett a moda.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram