Rozhovor s módní návrhářkou Denisou Dovalovou, kterou inspiruje bohémství!

Rozhovor s módní návrhářkou Denisou Dovalovou, kterou inspiruje bohémství!

Denisa Dovalová je sympatická začínající mladá módní návrhářka

Denisa Dovalová je sympatická začínající mladá módní návrhářka, která se při tvorbě ráda nechává unášet na vlnách bohémství. Letos Denisa ukončí bakalářský studijní stupeň na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a my jsme s ní připravili rozhovor, kde nám prozradila více o sobě, svých modelech i plánech do budoucna. Současně se můžete zblízka podívat na část její zajímavé kolekce, kterou tvoří ke své bakalářské práci.

Deniso, čemu se vsoučasné době věnujete? Studujete, popřípadě jaký obor a proč jste si jej zvolila?
Denisa Dovalová: Studuji design oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a letos končím své bakalářské studium. Byl to vždy můj sen, táhlo mě to kumění a módní tvorbě již od mala, takže má volba vysoké školy byla jasná.

Viděli jsme vaši kolekci na módní přehlídce, jste mladá a nadějná. Jaké jsou vaše cíle a vize vaší tvorby do budoucnosti?
Denisa Dovalová: Mým největším úspěchem by bylo se svou tvorbou slušně uživit. Avšak to je v dnešní době a především v Česku velmi složité a jen málo komu se to podaří. Proto si uvědomuji, že má budoucnost může být i jinde. Kupříkladu v kreativním týmu, kde bych zastávala určitou funkci, která by mě mohla naplňovat stejně tak, jako samotná autorská tvorba.

Představíte nám kolekci, kterou jste teď prezentovala na Check Czech Fashion Show 2013?
Denisa Dovalová: Je to část kolekce, kterou tvořím ke své bakalářské práci na téma Ma bohème.

Jaká je její filozofie této kolekce a co bylo inspirací kjejímu vzniku?
Denisa Dovalová: „Ma bohéme“ je kolekce vyjadřující mladého nespoutaného individualistu dnešní doby. Umělce a intelektuála. Čerpá zminulosti ? žije přítomností. Odráží se vní bída vznešených umělců i krása jejich děl.

Podle čeho jste volila v kolekci použité materiály a střihy?
Denisa Dovalová: Vkolekci jsou použity jen přírodní materiály. Kůže, kašmír, hedvábí nebo vlna. Formy oděvů jsou vrstvené a volné. Je v ní také použita má vlastní technika deformace kůže, v níž je vyjádřena destrukce samotného bohéma. Destrukce, bez níž by bohém, stejně jako tato kůže, nebyl tak jedinečný a přitažlivý.

Určitě přemýšlíte také nad tím, pro koho tvoříte. Komu je kolekce „Ma bohéme“ určena?
Denisa Dovalová: Kolekce je určena pro všechny, co se budou v těchto šatech cítit dobře a nepotrpí si na prvoplánovou krásu.

Mohou si někde zájemci o vaši tvorbu vaše modely zakoupit? Popřípadě si je nechat u vás ušít?
Denisa Dovalová: Prozatím svůj vlastní showroom nemám, ale vnejbližší době svou kolekci představím také vrámci Prague Fashion Weeku v galerii B1. Bude to od 19. do 23. března, kde si budou návštěvníci moci prohlédnout mou nejnovější kolekci a také si ji popřípadě koupit nebo získat kontakt a dohodnout se se mnou na další spolupráci. Tuto výstavu pořádám společně sorganizací PivoineNoire, která se zaměřuje na tvorbu přehlídek a výstav. Budou zde také vystavovat i další designéři, jako je například Leo Macenauer, Mirka Horká nebo značka Blaybag.

Velice Vám děkuji za poskytnutí rozhovoru.

 

Zdroj obrázků: Halin Selasicz, Moda.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram