Rozhovor s návrhářem Luďkem Hanákem o jeho aktuální tvorbě

Rozhovor s návrhářem Luďkem Hanákem o jeho aktuální tvorbě

Tvorbu Luďka Hanáka sledujeme bedlivě již několik let a jeho práce se nám líbí čím dál víc.

Vyzpovídali jsme návrháře Luďka Hanáka, abychom se dozvěděli, na čem právě pracuje a kde se vidí za deset let.

 

Náš poslední rozhovor o Vaší tvorbě proběhl před dvěma lety, bude nás tedy nejvíce zajímat, kam jste se za tu dobu posunul?

Dva roky jsou v módě dlouhá doba, takže mám za sebou další kolekce, další přehlídky Top styl a pár dalších účastí na různých projektech miss, nebo přehlídkách. Co se týče kolekcí tak těžko hodnotit, kam se posunula jejich úroveň, to musí posoudit jiní, ale podle ohlasů si myslím, že určitě nepřešlapuji na místě a pořád se snažím vymýšlet a tvořit.

Dvě nové kolekce každý rok dají asi pořádně zabrat, kolik času na nich odhadem strávíte?

No, každá kolekce má svůj vývoj a příběh, který začíná látkou a pak hledáním inspirace a pak samotnou realizací. Její délka bývá různá, ale když teď vím, že 21. dubna 2017 je další Top styl, tak se látky řeší od podzimu a realizace tak od konce ledna.

Jaké akce a projekty Vás letos čekají?

Letos jako vždy by to měly být dva Top styly, pak pár přehlídek na různých akcích, kam víceméně jezdím pravidelně, jako Kroměříž, Přerov, Hranice, Havířov. Pak by to měla být na podzim týdenní plavba zaoceánskou lodí, na které se bude pořádat Miss princess of the world, a kde bych měl finalistky oblékat. Jinak se určitě ještě něco objeví a tím se nechám překvapit.

Čeho si na své práci nejvíce vážíte?

Nejvíce si na své práci vážím svobody. Jsem sám svým pánem, dělám něco, co mě baví a co mě živí, navíc je to kreativní práce dělající lidem radost.

Je něco co Vás teď v módě opravdu baví? Nějaký materiál, střih, inspirace?

Na módě mě baví její svoboda, variabilnost, hravost a materiály nechávám osudu tak jako střih.

Kdo je vaším zákazníkem? Můžete přesně definovat nebo je to různorodé?

Moji zákazníci jsou různorodí a to jak miss nebo mladé slečny, tak i dámy jakéhokoliv věku a už jsem pracoval i s 90letou paní, které potřebovala oblečení na svatbu pravnučky.

Kde se vidíte za deset let?

Deset je dlouhá doba, tak těžko říct... Jen doufám, že pořád budu pracovat a dělat s láskou práci, která mě baví, nabíjí a inspiruje a bude to pořád móda!

Průřez kolekcemi Luďka Hanáka z roku 2016 si můžete prohlédnout v naší galerii...

foto:Karel Juda

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram