Rozkvetlé vlasy u Rodarte pro Jaro 2019

Rozkvetlé vlasy u Rodarte pro Jaro 2019

Modelky se po mole procházely v romantických účesech s čerstvých květin ve stylu Art Deco.

Květinový designér ozdobil modelky

New York toho už viděl hodně, a to zejména na podzimním týdnu módy, ale nikdo nečekal, že modelkám tento podzim doslova rozkvetou vlasy. Značka Rodarte spolupracovala se známým květinovým designérem Josephem Free, který je jedničkou v květinové výzdobě. Tentokrát však rodák z Los Angeles zdobil květinami vlasy a ne interiéry. Přehlídka probíhala v prostorách připomínajících louku po dešti a k atmosféře ještě pomohl jemný venkovní déšť.Celých 7 hodin se modelkám pracně zaplétaly vlasy s květinami a korunkami.

 

Jako princezny nebo víly

Romantický vzhled vlasů s čerstvými květinami doplňoval romantickou kolekci plnou pastelových barev, volánů a vleček. Jako víly z pohádky nebo skutečné princezny vypadalo všech 48 modelek. Každá měla ve vlasech jinou korunku a květinovou dekoraci. Hlavní inspirací a cílem byla umělecká vlna Art Deco z počátku minulého století. Cílem bylo modelky nastylizovat do obrazů Pabla Picassa právě z tohoto období. 

Grafický make up versus příroda

Představivost a kreativita dostaly velký prostor právě u účesů. Extravagance prostřednictvím přírody byla nečekaná. Kontrastem jim byl grafický až jemně geometrický oční make up, kde se používaly výhradně ostré barvy od kosmetické značky NARS. Celý vzhled byl velmi povedený a promyšlený, což vyvolalo povzdechy údivu u přítomných novinářů, diváků i celebrit. Tematicky inspirovaný příběh vlasů i make upu byl ve znamení známého Pisassova obrazu z roku 1932: Láska, sláva, tragédie. Modelky byly toho jasným podařeným výsledkem. 

vogue.com, pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram