Rtěnky pro každou ženu

Rtěnky pro každou ženu

Do jaké rtěnky „se oblečete“ dnes? 

Do jaké rtěnky „se oblečete“ dnes? K čemu ji zkombinujete? A bude k vám ladit celkově? S výběrem té správné barvy to bohužel není vůbec snadné, avšak existují určitá pravidla, která vám vše usnadní. Takže sem s nimi.

Bledulkám sluší jiné barvy než snědým ženám, avšak hodně záleží i na založení ženy. Například sytě červenou totiž neumí nosit každá z nás. Existují však i barvy, které směle použije i nesmělá žena, proto je při výběru té správné barvy rtěnky důležité dbát i na to, jak se v dané barvě budete cítit. Podobně jako podle pocitu hodnotíte i oblečení, které jste právě oblékla. Stejně tak si namalujete na sport jinou barvu rtěnky, pravděpodobně jen bezbarvý lesk, než na slavnostní večer. Nelze tedy přímo striktně určit, jaká barva je pro vás nejlepší, je totiž důležité brát v potaz mnoho aspektů, ze kterých pak přece jenom vzejde vítězná barva.

Začněme dle efektů rtěnky na naše rty. Světlé a lesklé rtěnky omlazují a dodávají ústům plnost, zvětšují je. Tmavé mohou naopak ústa spíše opticky zmenšovat. Proto pokud jste majitelka nepříliš plných rtů, vždy na tmavší barvu použijte i lesk, který vám opticky vrátí zpět objem. Bledulkám sluší sytě švestkový odstín, stejně jako starorůžová.

Vybírat lze i podle typologie. Zimnímu typu sluší studené barvy, kterým nechybí teplý podtón. Může jím být například červená barva s namodralým podtónem. Podzimní typ zase nejlépe vynikne v sytých výrazných teplých barvách, velmi těmto typům sluší také sytě červená barva. Jarnímu typu sluší jemné barvy v teplých odstínech a barvy svěží. Může jí být teple růžová nebo jemně červená barva. Letní typ naopak skvěle doplní barvy studené v lehkých pastelových odstínech, avšak musí být jemné. Příkladem je jemně růžová s namodralým chladným podtónem. Pozor dejte třeba na to, že se k zažloutlým zubům nehodí žlutočervené nebo nahnědlé odstíny.

 

Zdroj fotografií: istockphoto.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram