Sarah Jessica Parker navrhla společně s Ericem Hughesem vlastní řadu tapet

Sarah Jessica Parker navrhla společně s Ericem Hughesem vlastní řadu tapet

Herečka ze seriálu Sex ve městě se spojila se svým dlouholetým návrhářem Ericem Hughesem a společně navrhli sérii tapet, které jsou, na rozdíl od většiny šatů a střevíčků samotné Carrie Bradshaw, dostupné všem.

foto: Getty Images

Tapety jsou vyfocené mimo jiné na pozadí newyorského bytu hlavní hrdinky tolik oblíbeného seriálu, ke kterému se momentálně natáčí v pořadí již třetí film. Rafinované vzory květin a výrazná grafika odráží snění samotné Sarah Jessicy Parker.

„Oko Sarah Jessicy a její designový cit jsou specifické a jsou tím nejkrásnějším způsobem vyjádření jejího osobního stylu,“ říká spoluautor tapet Eric Hughes.

Kolekce tapet také odráží 35leté přátelství mezi Parker a Hughesem, kterého si herečka kdysi najala, aby navrhl design jejího domu. V té době Hughes končil s filmovým byznysem a nevěděl, co přesně by mohl dál dělat. Parker v něm viděla někoho s velkou vášní pro design a tak ho popostrčila vstříc nové kariéře.

Od té chvíle se Hughes ujal mnoha designových projektů a významných zakázek, například pro magazín ELLE DECOR i pro losangeleskou společnost Wallshoppe, která se specializuje na tapety. Když přišel Covid, předělávala Parker společný dům s Matthew Broderickem v newyorské ulici West Village a tehdy vznikla spolupráce na nové řadě tapet. Spoustu času dopřálo kolekci vyvíjet se postupně a bez spěchu.

foto: Getty Images

V kolekci tapet najdete spoustu vzorů květin jako například chryzantémy, krajky královny Anny, které podle Parkera připomínají květiny, které divoce rostou poblíž jejího domova na Long Islandu a samozřejmě karafiáty.

„Vím, že karafiáty jsou považovány za květiny pro babičky a nejsou tak vzácné, nebo těžko dostupné, ale pro mě jsou nadčasové. Jsou plné objemu a barev, velmi zdvořilé a tradiční, aniž by byly nutně staromódní,“ svěřila se Parker, která věří, že jejich tapety budou mnoho lidí inspirovat k tomu, aby udělali odvážná barevná rozhodnutí ve svých domovech.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram