Seriál o saunování: Hubnutí v infrasauně je až 3krát účinnější než v klasické sauně!

Seriál o saunování: Hubnutí v infrasauně je až 3krát účinnější než v klasické sauně!

Infrasauna je určena pro ty, kteří těžce snáší vysoké teploty klasických saun.  

Pravidelná návštěva sauny patří k nejlepším zbraním v boji s chřipkou a nachlazením. Sauna má kromě prevence proti nachlazení další pozitivní účinky navození pocitu euforie, prokrvení a očistu pokožky, potlačení akné, svalovou relaxaci, uvolnění dechu, celkové osvěžení a také redukci váhy.

Kromě klasické finské sauny se dnes setkáte i s takzvanou infrasaunou. Víte ale, co od infrasauny čekat? Zapojte si do naší diskuse o přínosech infrasauny pro hubnutí a krásu. Infrasauna se dnes uplatňuje v lázeňství, fitness centrech, kosmetických salonech i v domácnostech. Jednoduše si dnes můžete zakoupit i masážní sprchovací boy kombinovaný s infrasaunovací kabinou. Cena sice ještě pořád odpovídá luxusnějšímu zboží, ale cena kolem 60 000 až 100 000 korunami není zas až tak nepřístupná. Vždyť si jen pomyslete, kolik utrácíme za auta, která nám naopak na rozdíl od sauny moc zdraví neposkytují!

V infrasauně si můžete užívat klasické potní kúry při nižších teplotách než v klasické finské sauně (kolem 60º C ) ale naopak s vyšším účinkem. Také můžete infrasaunu používat i jenom pro prohřátí organismu a uvolnění, pak můžete využít saunu i během dne bez nutností se vůbec vysvlékat. I v oblečení se váš organismus při teplotě kolem 35 stupňů uvolní, zbaví bolesti svalů a stresu.

Hubněte v infrasauně!
Při saunování v infrasauně spálíte za 30 minut až 600 kilokalorií. Tělo totiž při vypocení jednoho gramu potu spotřebuje 0,568 kilokalorií energie. Vše záleží na tom, kolik potu se vám podaří v sauně vypotit. Pokud se vám podaří vypotit kolem 1000 gramů potu, spálíte již zmiňovaných cca 600 kilokalorií. Samozřejmě proces vašeho hubnutí není založen na ztrátě vody. Tu po saunování musíte doplnit vhodnými tekutinami. Důležitý je výdej energie a tím i množství spálených kalorií. Navíc, zatímco v klasické finské sauně je pot tvořen vodou z 95 až 97 %, v infrakabině je to jen z 80 až z 85 %. Zbytek tvoří tukové buňky, cholesterol, škodliviny rozpustné v tucích a látky jako jsou čpavek nebo sodík. Proto v infrasauně vyloučíme o 10 % více škodlivin než v klasické finské sauně.

Víte kolik kilokalorií spálíte při různých sportovních činnostech?
30 minutový běh (cca 4 kilometry): 400 kilokalorií
Plavání kraulem po dobu 30 minut: 300 kilokalorií
Tenis 30 minut aktivní hry: 270 kilokalorií
Saunování ve finské sauně: 300 kilokalorií
Saunování v infrasauně po dobu 30 minut: 600 kilokalorií

Co můžete čekat od infrasauny?
Je perfektní při redukci vaší hmotnosti. Za 30 minut saunování v infrasauně spálíte až 600 kilokalorií! Efektivně odstraňuje celulitidu a stimuluje krevní oběh.
Perfektně v ní relaxujete a organismu dopřejete dokonalou regeneraci.
Odbourává důsledky stresu.
Zkrášlují pokožku, z pleti se odstraňují nečistoty a odumřelé buňky.
Pleti se vrací elasticita.
Urychluje hojení poranění kůže, popáleniny, jizvy, odřeniny, řezné rány a je vhodná jako podpůrná léčba při akné i lupénce.
Pokožka je jemnější, zdravější a krásnější.
Pomáhá tělu uvolňovat endorfiny, které jsou odpovědné za naše pocity dobré nálady a pohody, a které dokážou také zmírňovat naši bolest.
Vyplavují z těla toxické látky, zatímco ve finské sauně jich vyloučíte potem 5 %, v infrasauně až 15 %.
Snižuje svalové napětí.
Vaše svaly se uvolní a odstraníte i ztuhlost kloubů a tím i celých končetin.
Dochází k detoxikaci organismu, říká se, že je nejúčinnějším způsobem detoxikace.
Posiluje krevní systém a upravuje tlak na správné hodnoty, nízký zvyšuje, vysoký snižuje.
Přináší úlevu také v menopauze.
Snižuje jí způsobené bolesti hlavy, nervozitu i deprese.
Zvyšuje obranyschopnost organismu a posiluje imunitní systém.
Pomáhá při zánětech žil a křečových žilách. Odstraňuje otoky končetin.

Jak často se saunovat v infrasauně?
Potící kúru v infrasauně si dopřejte 1-2krát. Kúru v infrasauně neopakujete jako v klasické finské sauně. Pro jedno saunování vám stačí jeden dostatečně dlouhý pobyt v infrasauně a pak sprcha. Potící kúra se provádí při 50 až 60 °C v délce 30-40 min a potivost je dvakrát vyšší než v klasické finské sauně. Kúru ukončete sprchou ve vlažné nebo studené vodě. Optimální je kombinace s následnou vlažnou masáží ve sprchovací kabině. Pokud infrasaunu máte možnost využívat denně, doporučujeme vám provést si denně lehkou asi 5 minutovou masáž těla, především problémových částí pokožky, u kterých chcete odstranit tuk nebo celulitidu. Pak dalších 5 minut provádějte tuto masáž přímo v infrasauně.

Použití infrasauny je možné i v opačném pořadí: nejdříve organismus zahřejte po dobu cca 30 až 40 minut v infrasauně, pak po osprchování vlažnou vodou provádějte masáž. Tento opačný postup se hodí zejména při namožených svalech nebo bolesti zad, zapříčiněných zejména přetížením nebo bolestí způsobenou sedavý zaměstnáním.

Upozornění redakce! Infrasauna se nedoporučuje ženám se silikovými implantáty!

Kde se bere infračervené záření, jež infračervená sauna využívá a je saunování v infrasauně bezpečné?
Základním zdrojem infračervené energie je slunce. Ale nelekněte se, infračervené záření nemá nic společného se škodlivým UV zářením, které je odpovědné za spálení naší kůže při opalování nebo za rakovinu kůže. Infračervené světlo e pro lidské oko neviditelné, zato jej však receptory naší pokožky cítí jako tepelnou energii. Tkáně našeho těla, které potřebují v rámci různých ozdravných procesů zvýšit svoji energiii dokážou účinně infračervené záření pohlcovat a využívat jej. Infračervenou energii dokážou vyzařovat i lidské dlaně a proto někteří lidoví léčitelé často právě ruce používají jako zdroj léčební energie. Či už lidovým léčitelm věříme či nikoliv, pravdou je, že teplé ruce pomáhají ulevit unaveným očím i bolestem břicha. Na rozdíl ale od 9,4 mikronů infračerveného záření, které dokáže vyprodukovat lidské tělo, dokáže infrasauna pracovat na vlnových délkách 2 až 25 mikronů. A právě v rozsahu 5,6 až 25 mikronů je největší léčební síla infračerveného záření.

 

Zdroj fotorgafií: Fotolia.com, Infraredsauna.com, Mybath.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram