Shop ProTibet - Ježíšek, který vám bude slušet a pomáhá

Shop ProTibet - Ježíšek, který vám bude slušet a pomáhá

Ještě nemáte ani jeden dárek pro vaše blízké a Vánoce jsou již za dveřmi? Nechte se inspirovat - dárky, které udělají radost a zároveň pomůžou tam, kde je to nejvíce třeba, to je projekt Shop Pro Tibet.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody

Předvánoční horečka je tady, každý chceme jistě udělat svým blízkým radost. Co kdyby však ta radost dokázala být dvojnásobná a dárek udělal radost i někomu jinému? Někomu, kdo to potřebuje ze všeho nejvíce. Tím se již od roku 2004 zabývá organizace MOST ProTibet. Jejich projekty se řídí mottem Pomáhat má smysl a jejich cílem je pomáhat tibetské kultuře, jež je v současné době pod nadvládou Číny. Projekty podporují vzdělání dětí, životní podmínky seniorů, původní životní styl tibetských nomádů i tradiční vzdělání buddhistických mnichů a mnišek v klášterních školách.

Originalita, kterou jinde nekoupíte

E-shop, který zprostředkovává produkty na našem trhu vyrobené až v dalekém Himálaji, byl poprvé spuštěn již v roce 2008 a těší se rok od roku větší oblíbenosti. Můžete zde koupit velmi originální produkty vyrobené tibetskými výrobci. Zároveň každým nákupem pomáháte.

Pomáhat můžete i Vy

S organizací spolupracuje spousta slavných jmen, například herečka Nela Boudová, moderátor Aleš Háma, herečka Patricie Solaříková a další. Tibetská problematika každopádně dlouhodobě působí problémy na české politické scéně. Politika prezidenta Miloše Zemana zaměřená na rozvinutí obchodních a diplomatických vztahů s Čínskou lidovou republikou udala cíl, který se k Tibetu obrací zády. Na e-shopu také kromě materiálních dárků najdete i trochu odlišné dárky, než jaké běžně najdete pod stromečkem, například Daruj kozu, Lékaři ProTibet, Kolečkové křeslo či nákup školních pomůcek pro děti. Za nákup pak obdržíte certifikát.

Tibet i ve vašem šatníku

V e-shopu také můžete koupit tibetskou originální módu - šperky, oblečení, bižuterii i další módní doplňky. Například zde můžete zakoupit krásné tradiční šály, originální tibetské náramky či deky, ponča a vlněné šály, které vás nebo vaše blízké zahřejí v zimních dnech - pocházejí přece až z dalekého Himaláje. Hřát vás bude i dobrý pocit, že jste přispěli nákupem na dobrou věc. Pro politicky angažované jedince dokonce najdete v e-shopu s módou speciálně designované doplňky na podporu Tibetu. Na e-shop se podívejte v následujícím odkazu Shop ProTibet.

Film pro Tibet

A pokud byste rádi MOSTu Pro Tibet přispěli, máme pro vás ještě jeden tip. Iniciativa MOST Pro Tibet toho dělá opravdu hodně a jedním z jejích unikátních projektů je i finanční sbírka na Film pro Tibet, kterou najdete na stránkách Hithist nebo pod následujícím odkazem  Příspěvek funguje tak, že si vyberete odměnu v určité hodnotě jako dárek za přispění na dobrou věc. Navíc se na stránkách přesně dozvíte, kolik již bylo vybráno, kolik lidí již přispělo a co ještě zbývá. Pokud se podaří film vytvořit, bude prezentován v březnu 2019 na Festivalu ProTibet a připomeneme tím 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Shop.protibet.cz; Blog.protibet.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram