Šílené boty jako memento hranice krásy a ošklivosti: podívejte se, jak se v nich chodí!

Šílené boty jako memento hranice krásy a ošklivosti: podívejte se, jak se v nich chodí!

Designér René van den Berg nejspíš touží po tom, aby si jej všimla Lady Gaga.

Odvážily byste se něco takové obout? René van den Berg vyrobil boty, které zcela ignorují lidské tělo. Spíše jako boty by byly použitelné jako ergonomická klekačka k pracovnímu stolu. Protože chodit v nich ? to rozhodně nejde. Alespoň ne s elegancí, jaká se od dámské chůze očekává. Boty, které dostaly jméno Scary Beatiful, navrhl René van den Berg pro jihoafrického studenta Leanie van der Vyver.

Tento student z Kapského města použil boty jako součást svého diplomového projektu na Gerrit Rietveld Academie v Amsterdamu. Jeho cílem bylo kriticky poukázat na to, jak módní průmysl v pátrání po dokonalosti mění krásu ve strašidelnost. Mimochodem Lady Gaga, typická oběť! „Tyto boty jsou doslova ilustrací toho, co leží mimo záměr být dokonalý.“ Vyjádřil se Leanie van der Vyver. „Tento návrh se může zdát podivný a zábavný, ale je to především kritika toho, jak módní a kosmetický průmysl ignoruje lidské tělo a vrhá jej do obrácených extrémů“. Krása má podle Leanie van der Vyver své hranice a nyní je nejspíš na svém vrcholu, takže je třeba zkoumat, co leží za hranicí dokonalosti. René van den Berg tvoří boty jako unikátní umění Můžete to nazývat botami, nebo uměleckými objekty, záleží jen na vás! René van den Berg tvoří boty jak sochy.

Pokud se na ně budete koukat abstraktním okem, uvidíte místo bot unikátní skulptury. Některé z nich se ale dají rozhodně i nosit.

 

Zdroj obrázků: boty René van den Berg, Scary Beatiful boty jako dílo Leanie van der Vyver, Virtualshoesmuseum.com, Cargocollective.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram