Silvia Venturini Fendi představila kolekci plnou sedmdesátkové nostalgie

Silvia Venturini Fendi představila kolekci plnou sedmdesátkové nostalgie

Italský módní dům přinesl na milánský týden módy sedmdesátkovou nostalgii. Podlehnete tomuto trendu i vy? 

Kreativní ředitelka Silvia Venturini Fendi popsala nejnovější sbírku jako 'políbenou sluncem'. Silvia trávila prázdniny v rodinném sídle na ostrově Ponza, odkud také čerpala inspiraci. 

Je to ostrov mezi Římem a Neapolí, kde můžete spatřit nejkrásnější východy a západy slunce. Myslím, že v tomto období se cítím uvolněnější, odpočatější a jsem připravena na nové začátky,” řekla. 

Kolekce je plná zemitých odstínů barev, oversized brýlí inspirovaných sedmdesátými lety, kožichů, crop bund, šortek s vysokým pasem, vysokých ponožek, mokasínů a náušnic se známým logem. Soundtrack jež obsahoval píseň 'Let the Sunshine In' od skupiny The 5th Dimension nemohl být zvolen lépe. 

Jedná se o první čistě ženskou RTW kolekci po více než padesáti letech vytvořenou Silviou Venturini Fendi, a ne Karlem Lagerfeldem. Poté, co v únoru zemřel, převzala otěže módního domu osmapadesátiletá Silvia, dcera jedné ze zakladatelek Anny Fendi. 

Karl byl kapitánem. Můj život se změnil a já musím dělat velká rozhodnutí, protože výběr je na mně. Dříve jsme vedli dialog, dokud jsme nedošli ke kompromisu - nyní žádný kompromis není, pouze mé vlastní rozhodnutí. Musíme přemýšlet nad praktickou stránkou věci. Chci, aby se ženy v mých modelech cítily přirozeně a dobře,” dodala Venturini Fendi. 

Vogue.com, Elle.com, 10magazine.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram