Skryté podpatky: Ano nebo Ne

Skryté podpatky: Ano nebo Ne

Sportovní styl a sexy zároveň, tenisky se skrytým podpatkem.

Jsem zmatená. Když jsem poprvé uviděla tenisky francouzské návrhářky Isabel Marant a jejich podpatky ukryté někde uvnitř v klínku, byla jsem ohromená. Zdálo se mi, že vidím kombinaci toho nejhoršího z obou světů. Nedbalý vzhled tenisek a nepohodlí vysokých podpatků. Sladké combo!

Nechápejte mě ovšem špatně. Jsem Fanynkou jak tenisek, tak nebezpečně vysokých podpatků, ale nenarušila tato kombinace hodnotu významu obou z nich? Myslela jsem si, že jsou události, pro které se hodí tenisky a jsou události, kam se hodí podpatky, ale řekněte mi, na kterou událost si řeknete: „Tak, mé tajné podpatečky, teď je ta pravá chvíle."?

Na svém vrcholu stál originál od Isabel Marant neuvěřitelných cca 14tis. korun a přesto, že již existuje řada levnějších a roztomilejších verzí, stále nemohu pochopit, proč by někdo investoval do bot, ve kterých si pravděpodobně zlomí nohu v kotníku, aniž by se o to nějak extra snažil?

Něco mi evidentně nedocházelo. Když jsem na jaře přijela do Paříže, byly všude. Ve vitrínách se chlubily  páry ve veselých barvách a nosila je většina stylových dívek a dam brouzdajících po Le Marais. Když jsem se po návratu sešla s pár přáteli na pozdní oběd, potěšila mě jedna z kamarádek. Čím? To asi nemusím říkat :) Byla to perfektní možnost, jak se zeptat na ty dvě hlavní otázky. Nejdřív ze všeho jsem se jí zeptala, kam se takové boty nosí. Odpověď byla očekávaná:“na oběd s přáteli". Na otázku, jak se v nich cítí, mě ujistila: “ve finále jsou opravdu pohodlné"


Rozhodla jsem se, zkusit si je. Hned, okamžitě, jen pár kroků po chodníku. Věřte nebo nevěřte, ve finále byly opravdu pohodlné. Ne tak pohodlné jako tenisky, ale určitě víc pohodlné než většina lodiček v mém botníku. „ Můžou se ale nosit jen na podzim" přiznala. Pro mě to byl důvod, proč si je nekoupit, ale pro mou kamarádku to byl přesně ten důvod, proč koupit zrovna tyto. Hádám, že je to přesně to, co rozděluje lidi na ty, kteří trendy milují a na ty, kteří se trendům vyhýbají. Někteří se ptají "proč? ", zatímco ostatní se ptají "proč ne?"

A co vy, milé čtenářky, nosíte tenisky se "skrytými podpatky“?

 

Zdoj:hipparis.com
Autor: Adéla Dahér

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram