Skutečný příběh módní návrhářky a držitelky Oscara ve světě módy získává svou knižní podobu

Skutečný příběh módní návrhářky a držitelky Oscara ve světě módy získává svou knižní podobu

Jitka Klett, kreativní žena plná odhodlání a vzrušení z objevování světa nejen vlastní fantazie, vás provede příběhem svého života a kariéry, která překročila hranice České republiky. Kniha je určena všem, kdo chtějí poznat zákulisí módního světa.

 

Netradiční formou přibližuje budování módní značky Jitky Klett i jejích módních salónů a odhaluje skutečnosti, které obvykle zůstávají skryté za oponou z nejkvalitnějších látek. Kdo jsou ženy, které vyhledávají služby módního salónu? Kolik úsilí je třeba, aby si k vám našly cestu nejúspěšnější a nejvlivnější ženy v zemi? Jak obtížné je proniknout na nejprestižnější světová mola a jak náročné je se tam udržet? V knize najdete i odpovědi na otázky spojené s různými módními tématy, jež se prolínají kapitolami o vybraných cestách do zahraničí. Budování módní značky v konkurenci návrhářů a módních značek z celého světa Jitku Klett zavedlo do New Yorku i do Moskvy, do Paříže i Dubaje, a často to byly odvážné výpravy, při nichž se dostávala do nesnadných i přímo nebezpečných situací.

"Z pozice módního návrháře a autora knihy se může zdát, že kniha je určena pouze lidem, kteří se o módu zajímají, studují ji, nebo přímo lidem z módního byznysu. Není to tak jednoznačné. Kniha totiž může zaujmout i cestovatele, lidi, kteří se zajímají o různé národnosti, kulturní a společenské tradice. Za přečtení stojí také zájemcům o historii, umění a filozofické myšlení," říká Jitka Klett.

Jitka Klett je módní návrhářka, držitelka prestižního ocenění Premio Europeo St. Oscar della Moda za dlouholetý přínos v módním odvětví (více než 100 módních přehlídek ve 28 zemích světa). Narodila se v Olomouci, později žila 25 let na Slovensku v Košicích a od roku 2004 žije v Praze. Je známá pro svůj cit pro harmonii barev, v jejích modelech můžeme nalézt odkazy na umělecká díla, ale i vlivy mnoha kultur. Je majitelkou dvou úspěšných módních značek JK Klett (limitované kolekce ready-to-wear módy) a Jitka Klett Couture (originální modely šité na zakázku). Šaty Jitky Klett jsou oslavou ženskosti a nadčasové elegance.

Jitka Klett: Oblečená životem, vydává nakladatelství Esence, 280 stran, doporučená cena 399 Kč 

Ukázka z knihy:

Jednoho dne mi přišel e-mail, kde se psalo, že mě „nějaká“ komise z Itálie vybrala jako kandidátku na ocenění Premio Europeo St. Oscar della Moda za Českou republiku. Denně dostávám desítky e-mailů a nabídek a popravdě řečeno nemám kapacitu to všechno zpracovat. Tenhle e-mail jsem považovala za spam a neměla jsem v úmyslu se mu déle věnovat.

Ale následně přišel další, ve kterém mě paní Lenka informovala o serióznosti projektu. Oznámila mi, že je třeba poslat konkrétní materiály o mé kariéře, protože už mě mezitím nominovali. Našla jsem si na to čas, a teprve když jsem to všechno odesílala, uvědomila jsem si, že už toho mám za sebou opravdu hodně. Zní to možná nevěrohodně, ale když vás unáší takový vír událostí, nestíháte se rozhlížet kolem.

Lenka má v rámci tohoto projektu na starost Českou a Slovenskou republiku. Říkám si OK, od školy jsem se do žádné soutěže ani ankety nehlásila, ne proto, že bych to nějak odsuzovala, ale jaksi jsem nikdy neměla čas a vlastně ani náladu. Tentokrát jsem udělala výjimku, protože když se někdo v zahraničí rozhodl ocenit mě za mou práci, samozřejmě mi to lichotilo a považovala jsem si toho.

Musím však říct, že všechna ocenění, která mi byla udělena, byla pro mě samotnou překvapení. Stejně tomu bylo v případě tohoto ocenění z Itálie, kde jsem dostala nejdříve stříbrného a rok nato zlatého módního Oscara za dlouhodobý přínos v oblasti módního byznysu. Tato ocenění se udělují vytipovaným zástupcům zemí z celého světa a rozhoduje o nich v Itálii komise, která se skládá z významných osobností evropské módní scény. První z těchto cen jsem převzala v doprovodu své dcery Alexandry a své dlouholeté přítelkyně Mariky, o které už jsem psala.

Na udělení zlatého módního Oscara už mě do Florencie doprovázel manžel, dcera Alexandra a moje kamarádka Eliška se svým přítelem Radkem. Tvořili jsme skutečně silnou českou sestavu a zaujali dostatečnou pozornost médií i hostů.

Eliška se toho večera dozvěděla smutnou zprávu o úmrtí blízké osoby, ale byla tak úžasná a profesionální, že to na průběhu večera nebylo znát. Společně jsme všechno zvládli a důstojně reprezentovali Českou republiku.

V Itálii se pak na mě všechno začalo rychle valit. Po získání módního Oscara se mi otevřely dveře k důležitým osobnostem italské módní scény, které se mnou začaly víc komunikovat.

Díky úspěchu v Paříži a italským přátelům se dostávám na prezentaci do Milána, kde se postupně přes menší fashion weeky snažíme probojovat na hlavní Milano Fashion Week.

U těchto menších fashion weeks se na chvíli zastavím.

V Miláně jich probíhá opravdu hodně a je důležité umět si vybrat, protože vás všichni přesvědčují, že po hlavním fashion weeku jsou právě oni ti nejdůležitější. Usoudili jsme, že se k tomu hlavnímu fashion weeku dostaneme postupně, a naplánovali jsme svou prezentaci na dvou menších akcích během týdne módy. Obě se konaly v palácích v centru města.

Ani ta nejlepší lokace však nezaručuje kvalitu provedení a organizace. To se stalo i nám: z jedné z těchto akcí jsem odešla dřív, než jsme se odprezentovali. Jsme už zvyklí na určitou úroveň a kvalitu práce, a background, se kterým jsem se setkala na téhle akci, mě přesvědčil, že by nám prezentace mohla víc uškodit než nás posunout. I když jsme měli prezentaci zaplacenou, rozhodla jsem se na molo nevstoupit a nelituji toho dodnes.

Moje vytoužené vystoupení na hlavním fashion weeku bylo na dosah ruky o rok později…

Jitka Klett: Oblečená životem, vydává nakladatelství Esence, 280 stran, doporučená cena 399 Kč 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram